parduotuvė

Seimas – prieš nulinį PVM maisto produktams

Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą visiems maisto produktams. 

 

Parlamentarai ketvirtadienį nepriėmė svarstyti Lietuvos regionų frakcijos narių Jono Pinskaus ir Andriaus Palionio parengtos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos. Už balsavo 48 Seimo narių, prieš buvo 37, o 28 susilaikė.

Kitu balsavimu pataisa iniciatoriams buvo grąžinta tobulinti.  

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė siūlė PVM lengvatą taikyti  ne visiam maistui, o tik svarbiausių produktų krepšeliui.  

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Algirdo Butkevičiaus skaičiavimais, Seimui priėmus pataisas dėl nulinio PVM maistui, biudžeto netektys siektų 250 mln. eurų.  

Pataisos iniciatoriai mano kitaip – jų teigimu, galimas laikinas PVM įplaukų sumažėjimas, o padidėjus vartojimui šie praradimai būtų kompensuoti. 

Prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė yra sakius, kad ieškant būdų kovoti su aukšta infliacija Lietuvoje galėtų būti įvesta PVM lengvata maistui.

Premjerė Ingrida Šimonytė ir finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau tvirtino, kad Vyriausybė neplanuoja sekti kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu ir mažinti PVM tarifo maistui.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder