Tyrimas: kiek pinigų gyventojai pasirengę skirti savo automobilio išlaikymui

Seimas svarstys siūlymą atleisti nuo registracijos mokesčio paveldėtus automobilius

Seimas po pateikimo pritarė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo Algirdo Butkevičiaus siūlymui atleisti nuo transporto priemonių registracijos mokesčio gyventojus, registruojančius paveldėtą automobilį.

Antradienį už tokias Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo pataisas balsavo 104 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 20 parlamentarų. Šis projektas pateks į Seimo Biudžeto ir finansų komitetą, o vėliau – birželio 8 d. jį toliau svarstys Seimas.

Ekspremjeras A. Butkevičius pažymi, kad transporto priemonių registracijos mokestis buvo įvestas, siekiant paskatinti gyventojus įsigyjant automobilį rinktis mažiau taršią transporto priemonę. Tuo metu turtą įgyjant paveldėjimo būdu gyventojas neturi galimybės rinktis.

„Be to, įprastai automobiliai šeimoje naudojami bendrai, bendroms šeimos reikmėms, todėl transporto priemonę paveldint šeimos nariui jis neturėtų būti traktuojamas kaip naujas valdytojas. Pagal galiojantį įstatymą tiek naują automobilį rinkoje įsigijęs asmuo, tiek šeimos automobilį paveldėjęs asmuo yra sulyginami ir moka vienodą automobilių registracijos mokestį priklausomai nuo poveikio aplinkai“, – sako projektą parengęs Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis A. Butkevičius.

Šiuo metu teisės aktai nenumato, kad artimųjų netekę ir dėl to automobilį savo vardu priversti persirašyti gyventojai išimties tvarka nebūtų apmokestinami.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder