Viktorija Čmilytė

Seimas vėl nepritarė opozicijos siūlymui sukurti specialią komisiją tirti trąšų tranzitą

Seimas ketvirtadienį vėl atmetė opozicijos siūlymą sukurti specialią laikinąją „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą tyrimo komisiją.

Archyvų nuotr.

Seimo posėdis. Eltos nuotr.

Seimas po pateikimo nepritarė nutarimo projektui dėl komisijos sudarymo: už, kad komisijos sudarymo klausimas būtų svarstomas, balsavo 65 Seimo nariai, prieš buvo 64, o susilaikė aštuoni.

Kitu balsavimu 73 balsais prieš 65 projektas buvo atmestas.

Vienas komisijos iniciatorių, opozicinės Lietuvos regionų frakcijos atstovas Jonas Pinskus teigė, kad Seimui gauti atsakymus yra labai svarbu.

„Mūsų tranzitas susietas tarp Rytų ir Vakarų. Reikia žiūrėti mūsų žmonių ir verslo interesų“, – teigė jis.

„Darbietis“ Artūras Skardžius irgi akcentavo, kad iš tranzito gyvena ir Klaipėdos uostas, ir „Lietuvos geležinkeliai“.

„Nekariaukime prieš savo tautą, neapkraukime jos mokesčiais ir savo neišmanymu nežlugdykime Lietuvos valstybės biudžeto“, – ragino parlamentaras.

52 Seimo nariai siekė, kad tyrimo imtųsi laikinoji komisija iš 13-kos Seimo narių, priklausančių visoms frakcijoms ir turinčių teisę dirbti su įslaptinta informacija.

Seimas prieš savaitę pirmą kartą nepritarė opozicijos siūlymai Seime įkurti komisiją ir tirti situaciją dėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą.

Lietuvos Vyriausybė siekia nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“ dėl trąšų tranzito, gruodžio 8 d. įsigaliojus JAV sankcijoms šiai Baltarusijos įmonei.

Archyvų nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder