Seime rengiama diskusija dėl šalyje gyvenančių užsieniečių lietuvių kalbos mokėjimo

Seime bus aptarta patirtis rengiant ir vykdant Ukrainos piliečių pasipriešinimą

Seime pirmadienį vyks tarptautinė konferencija apie Ukrainos patirtį organizuojant pilietinį pasipriešinimą.

Konferencijoje „Piliečių rengimas ginkluotam ir neginkluotam pilietiniam pasipriešinimui (rezistencijai): Lietuvos situacija ir Ukrainos patirtis“ taip pat bus pristatytas Lietuvos pasirengimas rezistencijai, pasipriešinimo veiklos koncepcija ir jos pritaikymo Baltijos šalyse svarba. 

„Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NGSK) siekė ir sieks, kad būtų įgyvendintas Seime atstovaujamų politinių partijų susitarimas dėl Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos artimiausio laikotarpio sustiprinimo“, – teigiama renginio programoje.

Susitarime numatyta stiprinti piliečių rengimą ginkluotam ir neginkluotam pilietiniam pasipriešinimui, siekiant, kad būtų pasirengta atsakyti į įvairaus pobūdžio grėsmes ir veikti pagal visus galimus gynybos scenarijus.

NSGK pabrėžia, kad per reguliariai organizuojamas pratybas turi būti užtikrinami ir didinami praktiniai pilietinio pasipriešinimo įgūdžiai ir sąveika su kitais visuotinės gynybos elementais.

Konferencijoje dalyvaus NGSK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Ukrainos ir NATO atstovai, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, buvęs specialiųjų operacijų vadas Saulius Guzevičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder