Agnė Bilotaitė

Seime – diskusija dėl neįleistų Rusijos piliečių, į klausimus atsakys ministrė

Seime ketvirtadienį rengiama diskusija dėl neįleidžiamų Rusijos piliečių, į opozicijos klausimus atsakys vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Daugiau kaip savaitę vyksta formaliai neįleidimas turistų, bet per tą savaitę atvyko beveik 10 tūkst. Rusijos piliečių, neįleista tik 153.

Norime paklausti ne tik mums, bet ir visuomenei rūpimus klausimus, kiek efektyvus tas sprendimas neįsileisti“, – BNS sakė opozicinių „valstiečių“ atstovas Jonas Jarutis.

Seimo opozicijos atstovai surinko parašus, kad Seimo posėdyje būtų surengta tokia diskusija,

Seimo opozicija paaiškinimų dėl sieną kirtusių Rusijos piliečių, pareikalavo per antradienio posėdį, paskelbus duomenis, kad nepaisant draudimo į Lietuvą atvykti rusų turistams, per praėjusią savaitę sieną kirto beveik 10 tūkstančių Rusijos piliečių.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis per Seimo posėdį teigė, kad didžioji dalis į Lietuvą vyksta Kaliningrado tranzitu arba yra kitų valstybių įmonėse dirbantys tolimųjų reisų vairuotojai, kuriems daromos išimtys, tačiau opozicijos atstovai reikalavo, kad situaciją paaiškintų vidaus reikalų ministrė.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) BNS antradienį pateiktais duomenimis, per pirmąją draudimo savaitę vidutiniškai per parą į Lietuvą buvo įleidžiama 1260 Rusijos piliečių.

Beveik pusė jų – apie 650 – sudaro vykstantieji su Kaliningrado tranzito dokumentais, iki 28 proc. arba 360 asmenų turėjo Šengeno vizas, apie 17 proc. arba 210 Rusijos piliečių turėjo leidimus gyventi Europos Sąjungos šalyje. 

Dar 35 rusai arba 3 proc. nuo atvykstančiųjų srauto turėjo Lietuvos nacionalines vizas. Likusieji yra asmenys, vykstantys be vizų, tai yra į Klaipėdos uostą atvykę jūreiviai ir konsuliniai darbuotojai su Šengeno valstybių akreditacijos pažymėjimais.

VSAT atstovas Saulius Nekraševičius BNS sakė, kad apie 40 proc. įleistų Rusijos piliečių rugsėjo mėnesį sudarė vilkikų vairuotojai.

Nuo praėjusio pirmadienio į Baltijos valstybes ir Lenkiją įleidžiami tik Vyriausybės patvirtintus kriterijus atitinkantys asmenys: Rusijos diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai, ES piliečių šeimų nariai, taip pat Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys rusai.

Taip pat Rusijos piliečiai toliau gali per Lietuvą tranzitu traukiniais keliauti į Kaliningrado sritį ir iš jos.

Draudimas įleisti Rusijos piliečius numatytas Seimo priimtame nutarime dėl nepaprastosios padėties paskelbimo Rusijos ir Baltarusijos pasienyje. Jis galios mažiausiai iki gruodžio 16 dienos imtinai.

Regiono šalys atvykimo ribojimų rusams ėmėsi Maskvai tęsiant invaziją Ukrainoje.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder