neįgalūs vaikai

Seime – naujas pasiūlymas dėl kompensacijų šeimoms, auginančioms vaikus su negalia: siūlo atsižvelgti į vaikų skaičių

Lietuvos socialdemokratų partijos Seimo frakcijos narys Eugenijus Sabutis užregistravo Tikslinių kompensacijų įstatymo pataisas, kuriomis siūlo keisti automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją šeimoms, kuriose auga vaikai su negalia.

„Vaiko su negalia tėvai, giminaičiai, įtėviai, įmotės ir globėjai pagal įstatymą turi teisę į lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją.

Deja, pagal dabar galiojančią tvarką galima kreiptis tik dėl vieno vaiko su negalia. Jeigu šeima augina daugiau nei vieną vaiką su negalia, gauti daugiau kompensacijų ji negali“, – komentuoja E. Sabutis, pridurdamas, kad šiuo atžvilgiu įstatymas apriboja didesnių šeimų galimybes, taigi jas diskriminuoja.

Parlamentaras ragins Seimą atsižvelgti į poreikius tų šeimų, kuriose auga daugiau vaikų, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

„7 ir 9 metų vaikus su sunkia negalia auginanti motina pasakoja, kad dažnai tenka spręsti galvosūkius, kai tuo pačiu metu vieną vaiką tenka vežti pas gydytojus viename miesto gale, o kitą vaiką į užsiėmimą kitame gale. Šeimai labai svarbi automobilio išlaidų kompensacija.

Kai ir antrajam vaikui buvo nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, šeima kreipėsi į „Sodrą“ tikėdamasi papildomos kompensacijos. Deja, „Sodros“ atsakymas buvo negailestingas: jiems (ir tokioms kaip jų šeimoms) priklauso tik viena kompensacija“, – motinos liudijimu dalijasi E. Sabutis.

Socialdemokratas siūlo įstatyme įrašyti, kad šeima, auginanti du ar daugiau vaikų su negalia, kuriems nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis (specialusis nuolatinės slaugos poreikis), turi teisę gauti antrą lengvojo automobilio įsigijimo ir (ar) jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder