Seime politikai ir ekspertai diskutuos apie NATO viršūnių susitikimo Vilniuje galimybes

Politikai ir ekspertai ketvirtadienį Seime diskutuos apie liepą Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo iššūkius bei galimybes.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos, Užsienio reikalų komitetų bei Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje organizuojamos konferencijos tikslas yra atrasti konceptualų pagrindą, argumentus tarptautinėje politinėje ir diplomatinėje veikloje, kurie geriausiai atlieptų Lietuvos nacionalinius, regiono ir Europos kontinento interesus, besiruošiant NATO Viršūnių susitikimui, teigiama Seimo pranešime.

„Karas Ukrainoje liudija, kad nors Rusija yra silpna ir dėl pradėto karo bei Vakarų valstybių sankcijų toliau silpsta, jos gąsdinimai dėl strateginio ar taktinio branduolinio ginklo panaudojimo nėra atmestini.

Ukrainai su sąjungininkų pagalba atsikovojant savo teritorijas, kyla pagrįsti svarstymai ne tik dėl jos ateities ir narystės NATO, bet ir dėl naujos pasaulinės saugumo tvarkos būtinybės“, – teigiama pranešime.

„Atsižvelgiant į visa tai, kyla esminiai klausimai: kokios turėtų būti Lietuvos politinės siekiamybės NATO viršūnių susitikime Vilniuje ir kaip jas realizuoti per likusį laiką“, – rašoma jame.

Konferencijoje dalyvaus Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjerė Ingrida Šimonytė, prezidento patarėjai Asta Skaisgirytė ir Kęstutis Budrys, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Mindaugas Steponavičius, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos, Užsienio reikalų komitetų, Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje vadovai.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vys liepos 11–12 dienomis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder