Seimo Kultūros komitetas rengia pasitarimą dėl LRT vadovo rinkimų

Seimo Kultūros komitetas pirmadienį organizuoja pasitarimą dėl situacijos, susidariusios renkant nacionalinio transliuotojo LRT generalinį direktorių.

Pasak komiteto pirmininko Vytauto Juozapaičio, norima išklausyti LRT tarybos narius ir juos delegavusių institucijų atstovų pozicijas, kaip reikėtų spręsti susidariusią situaciją, kai balsams pasiskirsčius po lygiai du kartus nepavyko išrinkti nacionalinio transliuotojo vadovo.

„Kaip už LRT įstatymo vykdymą atsakingas Seimo padalinys norime paklausti, kas trukdo LRT tarybai išspręsti šitą klausimą ir įvykdyti įstatymą, tai yra išrinkti generalinį direktorių. Pasiūlėme moderavimo paslaugą, nes jie patys nesiima iniciatyvos jau antrą kartą ką nors keisti, eina tuo pačiu keliu, visi yra sunerimę“, – BNS sakė Kultūros komiteto pirmininkas.

„Jokio spaudimo ar panašiai nėra, tik norime, kad ta problema nenugultų mėnesiams į priekį“, – pabrėžė jis.

Pasak V. Juozapaičio, tik LRT taryba gali pasakyti, ar reikia keisti įstatymą, nustatant nelyginį tarybos narių skaičių (dabar tarybą sudaro 12 narių), ar užteks pačiai tarybai pataisyti LRT generalinio direktoriaus rinkimų tvarką, numatant išeitį iš patinės situacijos.

„Jeigu LRT taryba matys, kad reikia keisti įstatymą, mes lauksime jų iniciatyvos. Jeigu jie matys, kad galima pakeisti reglamentą, pagal kurį renkamas generalinis direktorius, tuomet jie turi imtis atsakomybę ir keisti tą reglamentą ir padaryti tvarką tokią, kad būtų išrinktas vienas, penktas, šeštas, nesvarbu kuris generalinis direktorius, nes taip tęstis negali“, –  BNS teigė parlamentaras.

Pagal Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą, tarybos nutarimai priimami daugiau kaip pusės visų LRT tarybos narių balsų dauguma, o balsams „už“ ir „prieš“ pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

Tačiau reglamente numatyta, kad generalinio direktorius renkamas slaptu balsavimu, ir garantuojant balsavimo slaptumą posėdžio pirmininko valia neskelbiama.

Nacionalinio transliuotojo LRT tarybai antradienį antrą kartą nepavyko išrinkti įstaigos generalinio direktoriaus, abiem kandidatams – Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei ir Aisčiui Zabarauskui – surinkus po vienodą skaičių tarybos narių balsų.

Dukart nepavykus išrinkti LRT vadovo, birželio 20 dieną vyks LRT tarybos posėdis, kuriame bus sprendžiama dėl naujo įstaigos vadovo konkurso paskelbimo. Konkursas, planuojama, galėtų vykti rugsėjį.

Kol bus išrinktas nuolatinis LRT generalinis direktorius, transliuotojui vadovaus penkerių metų kadenciją jau baigusi M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Ji ir A. Zabarauskas buvo favoritai ir per pirmąją, kovą vykusią atranką. Tada įstaigos vadovo taip pat nepavyko išrinkti jiems surinkus po vienodą LRT tarybos narių balsų skaičių.

Į LRT tarybą narius skirtingu metu deleguoja prezidentas ir Seimas, Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder