Seimo narys J. Džiugelis svarsto apie draudimą mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais ne mokymosi tikslais

(1)

Konservatorių atstovas Justas Džiugelis svarsto apie galimybę įstatymu įteisinti draudimą mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais ne mokymosi tikslais. Pasak parlamentaro, tokia įstatymo pataisa padėtų pamokų metu pritraukti mokinių dėmesį ir gerinti ugdymo procesą.

„Mano asmeninė pozicija būtų labiau tokia, kad reikėtų drausti. Aš čia matau prasmę, nes tai padėtų patraukti mokinių dėmesį ir gerinti ugdymo procesą. Vis dėlto iš pradžių norisi išgirsti, kokia yra reali situacija.

Taip pat labai svarbu yra tartis ir kalbėtis su mokyklomis bei profsąjungomis dėl įgyvendinimo. Svarbu yra ne tik paruošti draudiminį įstatymą, bet ir užtikrinti kokybišką jo įgyvendinimą“, – Alfa.lt sakė J. Džiugelis.

Lietuvoje šiuo metu yra palikta teisė mokyklų taryboms apsispręsti, ar drausti, ar nedrausti telefonų naudojimą.

J. Džiugelis „Polltix“ apklausų platformoje iškėlė klausimą: „Ar reikia draudimo mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais ne mokymosi tikslais?“

Pasak konservatorių atstovo, minėta apklausa yra „tarsi paruošiamasis darbas“. Esą jos tikslas yra sužinoti visuomenės požiūrį į mobiliųjų telefonų naudojimąsi mokyklose.

„Kai kurios ES šalys yra įteisinusios tokį draudimą, Lietuvoje šiuo metu yra palikta teisė mokyklų taryboms apsispręsti, ar drausti, ar nedrausti telefonų naudojimą“, – teigė Seimo narys.

Parlamentaras tikino, kad iki Seimo pavasario sesijos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija turėtų pateikti faktinius duomenis, kuriuose atsiskleistų, kiek mokyklų yra uždraudusios naudotis mobiliaisiais telefonais.

„Jei iš pateiktų duomenų akivaizdžiai matytume, kad tik mažuma mokyklų yra uždraudusios naudotis mobiliaisiais telefonais ne mokymosi tikslais, tuomet svarstysiu apie pataisų registravimą Seime“, – Alfa.lt teigė J. Džiugelis.

Organizatorių nuotr.

Asociatyvi nuotrauka. Unsplash

Didesnė dalis visuomenės pritartų tokiam sprendimui.

Šiuo metu minėtoje apklausoje dalyvavo 824 asmenys. Pasak parlamentaro, stebimas didelis susidomėjimas šiuo klausimu.

„Rezultatai rodo, kad didesnė dalis visuomenės pritartų tokiam sprendimui. Tai dar nereiškia, kad bus jau šiomis dienomis registruotos tokios įstatymo pataisos, norime matyti bendrą vaizdą“, – sakė J. Džiugelis.

Dabartiniai apklausos rezultatai rodo, kad 36,4 proc. apklausos dalyvių atsakė: „Taip, pritariu, telefonai mokyklose gali būti naudojami tik mokymosi tikslais.“ Penktadalis – 20,5 proc. – asmenų buvo kiek griežtesni, jie pasirinko šį atsakymo variantą: „Telefonai turėtų būti neleidžiami mokyklose išvis.“

40,6 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų pasirinko šį atsakymų variantą: „Ne, nepritariu, šis sprendimas turėtų būti priimamas mokyklose.“

Organizatorių nuotr.

Justas Džiugelis.

Draudimais mes žmones mokome ne suvokti pasaulį, o pateisiname prievartą.

Lietuvos tėvų forumo (LTF) tarybos narys Audrius Murauskas šią idėją vertina atsargiai. Pasak jo, draudimai nepadeda ugdyti atsakingo ir savarankiško piliečio.

„Visų pirma, reikėtų iškelti klausimą, ką tokiu draudimu būtų bandoma pasiekti. Man susidaro toks vaizdas, kad bandoma siekti tiesiog patogumo, o ne sąmoningumo. Draudimais mes žmones mokome ne suvokti pasaulį, o pateisiname prievartą“, – Alfa.lt teigė LTF tarybos narys.

A. Murauskas pabrėžė, kad kiekvienas sprendimas ugdymo įstaigoje turėtų būti priimamas vadovaujantis Švietimo įstatymu.

„Švietimo įstatymo tikslai teigia, kad reikia ugdyti savarankišką, atsakingą, kūrybingą, dorą ir pilietišką asmenybę. Jei mes norime išugdyti tokią asmenybę, mes ir turėtume sudaryti tokią situaciją, kuri leistų vaikui savarankiškai ir atsakingai elgtis ir pasirinkti. Kai mes imamės draudimų, tuomet savarankiškumo ir atsakingumo neįmanoma išugdyti, taip ugdosi tik paklusnumas.

Telefonas kaip pati priemonė nėra blogas daiktas, tik kyla klausimas, kam jis yra naudojamas. Jei vaikai jį naudoja ne pagal paskirtį – didelė tikimybė, kad pats ugdymo procesas yra prastas, neįdomus ir neįtraukiantis“, – sakė LTF atstovas.

Šis klausimas tikrai yra svarstytinas, jeigu tam pritartų tėvai, visuomenė ir švietimo bendruomenė.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Savickas tikino, kad šiuo metu mokyklų, kuriose yra uždrausta naudotis mobiliaisiais telefonais, yra nedaug.

„Mes dar tokio klausimo nesvarstėme, manau, tikrai reikėtų žiūrėti į tos apklausos rezultatus. Šis klausimas tikrai yra svarstytinas, jeigu tam pritartų tėvai, visuomenė ir švietimo bendruomenė“, – Alfa.lt sakė A. Savickas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder