Viktorija Čmilytė

Seimo pirmininkė apie Bilotaitės ir Pociaus konfliktą: priežasčių nepasitikėti ministre nematau

(2)

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad į klausimus, susijusius su vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės ir iš pareigų atleisto Viešojo saugumo tarnybos vado (VST) Ričardo Pociaus konfliktu, artimiausiu metu bus atsakyta ir ši istorija toliau nesivystys.

Parlamento vadovė tikina nepasitikėti A. Bilotaite priežasčių nematanti.

„Aš manau, kad jau vis daugiau pasirodo informacijos viešai ir prognozuočiau, kad per artimiausias kelias dienas visi klausimai bus atsakyti. Tai aš tos dramos ypatingos čia neįžvelgiu“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė mano, kad parlamentarams gavus atsakymus į savo klausimus, situacija toliau nesivystys.

„Klausimus keliu tikrai ne aš. Ir, kaip suprantu, yra komitetuose atskiruose planai, aišku, išklausyti ir vieną, ir kitą pusę. Tai, manyčiau, kad tas kelias, matyt, yra racionaliausias. Ir vėlgi, kaip sakau, prognozuočiau, kad to ir pakaks ir ši istorija toliau nesivystys“, – sakė ji.

V. Čmilytė-Nielsen tikina ministre A. Bilotaite nepasitikėti priežasčių nematanti.

Parlamento vadovė taip pat akcentuoja, kad į šios istorijos kontekste keliamus klausimus, ar pastarųjų metų rugpjūčio mėnesį vykusių riaušių metu Seimo saugumas buvo pakankamai užtikrintas, atsakymai buvo gauti iškart po incidento. Dabar, pasak jos, šie klausimai vėl yra keliami dirbtinai.

„Aš sakyčiau, kad į šiuos klausimus, mano vertinimu, jau buvo atsakyta iškart po praėjusių metų rugpjūčio įvykių. Ir aš dabar matau tokį nenatūralų mėginimą vėl grįžti prie tos situacijos, narstyti ją ir nesuprantu, kam to reikia, nes man asmeniškai papildomų klausimų ar papildomo poreikio nagrinėti tą situaciją nekyla“, – akcentavo V. Čmilytė-Nielsen.

„Jei kažkam tai kyla, kaip ir sakiau, yra įvairūs įrankiai: visų pirma, kviesti atskirus pareigūnus, institucijų atstovus į komitetus ir aiškintis situaciją. Jei Seimo nariai, opozicijos nariai nuspręstų, kad atsakymų neužtenka, yra ir kitos procedūros Seime, kurių gali imtis – inicijuoti parlamentinį tyrimą, dėl to Seimas apsispręs“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad pirmadienį buvęs VST vadas portalui delfi.lt teigė po pernai rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių iš ministrės A. Bilotaitės sulaukęs ne vieno reikalavimo trauktis iš tarnybos vadovo pareigų. Anot R. Pociaus, siekiant jį patraukti, buvo vykdomi nuolatiniai tikrinimai, ministrė kviesdavosi jį privatiems pokalbiams.

Interviu metu R. Pocius negailėjo kritikos VRM ir Policijos darbui riaušių metu – pareigūno teigimu, tarnybos buvo gavę įspėjimus apie riaušių grėsmę gerokai anksčiau, tačiau galimiems neramumams nesiruošė.

Vidaus reikalų ministrė atmeta R. Pociaus kaltinimus mobingu ir tariamu jo žeminimu. Pasak politikės, prieš ją ir prieš jos vadovaujamą ministeriją R. Pocius pradėjo šmeižto kampaniją. VRM pareiškė, kad R. Pocius desperatiškai bando pridengti tikrąsias atleidimo priežastis. Ministerija pranešė, kad R. Pocius gavo tarnybinę nuobaudą dėl melagingos informacijos apie savo darbotvarkę, susitikimus su diplomatais, nedalyvavimą VRM statutinių įstaigų pasitarimuose dėl grėsmių valdymo ir pan.

Kaltinimus dėl netinkamo pasiruošimo riaušėms atmetė ir R. Požėla – jis tvirtino, kad iki riaušių institucijos neturėjo jokios informacijos, kad mitingas gali išvirsti į didesnius neramumus.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder