Seimo pirmininkė: istoriniai įvykiai liudija, kad turime būti vieningi prieš tironijas

Istoriniai įvykiai liudija, kad privalome išlikti budrūs ir vieningi prieš bet kokias tironijos formas, teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ketvirtadienį Stokholme (Švedija) dalyvavusi Juodojo kaspino dienos ceremonijoje.

Šiaurės ir Baltijos valstybių (NB8) parlamentų vadovų susitikime Švedijoje taip pat dalyvausianti Seimo pirmininkė pabrėžė, jog būtent todėl šių šalių bendradarbiavimas yra reikšmingesnis nei kada nors anksčiau.

„Susirinkome dėl kelių svarbių priežasčių. Juodojo kaspino dieną pagerbiame nuo stalinizmo ir nacizmo nukentėjusias aukas. Kartu apmąstome reikšmingą 1989-ųjų Baltijos kelią, kuris, kaip pabrėžė neseniai Vilniuje JAV Prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), o ne Berlyno siena, iškilo kaip Europos ateities simbolis“, – ceremonijos dalyviams kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

„Be to, prisimename ir istorinius Stokholmo „Pirmadienio mitingus“, kuriais Šiaurės šalys išreiškė paramą Lietuvai, Latvijai ir Estijai 1990 metais, ir, žinoma, vertiname jų nuolatinį palaikymą mums leidžiantis į kelionę po Europos Sąjungą (ES) ir NATO“, – sakė ji.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, visi šie įvykiai pabrėžia, kad dėl agresijos negalima derėtis, o susidūrus privalu ją stabdyti, taip pat tai, kad niekada negalima pažeisti savo principų, nes net trumpam praradus ryžtą gali ateiti dešimtmečius trunkanti priespauda.

„Šiandien, kai taip pat minime Ukrainos nepriklausomybės dieną, žavimės ryžtinga ukrainiečių kova ir drąsa liejant kraują už tėvynę. Jų ryžtas mums primena, kad laisvės kaina yra neišmatuojama. Todėl kviečiu dar kartą patvirtinti įsipareigojimą stovėti petys į petį su Ukraina, kol bus pasiekta pergalė. Remkime jos siekį tapti visateise ES ir NATO nare. Būkime vieningi!“ – sakė Seimo pirmininkė.

V. Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį dalyvaus Šiaurės ir Baltijos valstybių NB8 parlamentų vadovų susitikime. Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos parlamentų pirmininkai daugiausia dėmesio skirs bendradarbiavimui reaguojant į regiono saugumo politikos situaciją.

Penktadienį V. Čmilytė-Nielsen lankysis Lietuvos ambasadoje Švedijoje, kur žais šachmatų simultaną.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder