Šeštadienį į Neringą rinkosi sporto ir sveikatingumo entuziastai - vyko festivalis „Sveika, Neringa!“

Saulėtą rudens dieną pajūrio gyventojai ir svečiai rungėsi sporto rungtyse, savanoriai tvarkė Neringos apylinkes, o vakarą vainikavo Vido Bareikio koncertas.

„Džiugu, kad ir šiemet tradicinis festivalis “Sveika, Neringa!„ savo prasmingais sumanymais pritraukė sportui, gamtai ir sveikatai neabejingus žmones. Šį kartą jis buvo kiek kitoks - kviečiantis pasirūpinti vaizdingosios Neringos išsaugojimu. Palaikome tokio pobūdžio kaip “Darom prie jūros„ iniciatyvas, nes tai viena iš priemonių atkreipti visuomenės dėmesį į problemines šios išskirtinės vietovės sritis, taip pat puoselėti žmonių sąmoningą. Tai ypač svarbu siekiant, kad dar daugelį metų Neringa būtų patraukli bei išskirtinė tiek vietos gyventojams, tiek svečiams“, - kalbėjo Neringos meras Darius Jasaitis.

Akcijos „Darom prie jūros“ metu savanoriai tvarkė aplinką, naikino invazinius augalus, pynė apsaugines tvoreles ir tvirtino kopas. To reikia siekiant išsaugoti išskirtinį Neringos smėlio kopų kraštovaizdį.

„Visą dieną buvau kartu su talkininkais. Apima labai geras jausmas, kai pamatai, kaip darbuojasi pulkas žmonių, kurie per kelias valandas padaro Neringą gražesnę. Rezultatas matomas iškart, bet ne mažiau svarbu, kad tie savanoriai nuo šiol turės visai kitą santykį su Neringa - žinos, kad šitoj vietoj jis išrovė pušelę, prisidėjo prie aplinkos tvarkymo. Dėl to labai noriu padėkoti organizatoriams. Tai vienas pirmųjų festivalių, kuris ne tik pramoginis, bet ir socialiai atsakingas, atkreipė dėmesį į vietos problemas“, - kalbėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser.

Sveikatingumo festivalio „Sveika, Neringa!“ metu buvo surengti Neringos jaunučių dziudo, tarptautinis regbio veteranų, 3x3 krepšinio turnyrai bei orientavimosi varžybos. Pasak festivalio organizatoriaus, prodiuserio Edmundo Jakilaičio, šiemet svarbūs ne tik sporto rezultatai.

„Džiaugiamės, kad saulėtą rudens savaitgalį festivalio dalyviai ir svečiai noriai dalyvavo tiek sporto rungtyse, tiek organizuotoje talkoje. Šiemet siekėme ne tik sporto rezultatų, buvo svarbu atiduoti duoklę ir renginio vietai - Neringai. Akcija “Darom prie jūros„ tikrai turi potencialo ir gali tapti gražia festivalio tradicija“, - sakė E. Jakilaitis.

Renginio pabaigą vainikavo nemokamas atlikėjo Vido Bareikio koncertas.

 

***

Informacija dėl eismo ribojimo Naglių gatvėje

Atsižvelgdami į tęsiamą Nidos centrinės dalies rekonstrukciją, informuojame, kad nuo šių metų rugsėjo 21 dienos pradedamas antras darbų etapas, uždaromas eismas Naglių gatvėje atkarpoje nuo Naglių g. 29 (kavinė „Kuršis“) iki Naglių g. 25.

Eismas į Nidos senamiestį ir į Nidos prieplauką vyks rekonstruojama Taikos gatve. Darbai objekte vyks trimis etapais, siekiant kad būtų užtikrintas autobusų stoties darbas ir keleivių aptarnavimas. Darbų vykdymo metu bus užtikrintas patekimas į autobusų stotį iš šiaurinės pastato pusės, prie bankomanto, KTIC „Agila“ bei paštomato „Omniva“, kuris perkeltas prie šiaurinės pastato sienos. Viešasis transportas, keleivius tarpmiestiniais maršrutais vežantys autobusai keleivius išlaipins ir įlaipins laikinai įrengtoje autobusų stotelėje šalia Naglių g. 26 namo. Maršrutinių autobusų reikmėms bus paskirta dalis automobilių stovėjimo aikštelės šalia Naglių g. 29.

Taip pat informuojame, kad baigti asfaltavimo darbai Taikos g. atkarpoje nuo kelio Smiltynė-Nida iki Taikos g. 32, nemokamai automobilius jau galima statyti Taikos g., šalia kavinės „Don Vito“.

 

***

Gerb. UAB ,,Neringos vanduo” klientai,

Siekiant užtikrinti tolesnį vandens kainų mažėjimą, mums labai svarbu laiku gauti informaciją apie vandens skaitiklių rodmenis. Vandens skaitiklių rodmenis Jūs galite pranešti mokėdami už paslaugas bankuose ir kitose įmokų surinkimo vietose: naudodamiesi paslauga „Viena sąskaita“, prisijungę prie E. paslaugų sistemos mūsų tinklalapyje, elektroniniu paštu [email protected] arba paskambinę į bendrovę telefono numeriu (8 469) 52 749. Mūsų klientai, kurie nuolat negyvena Neringos mieste, gali sustabdyti mokesčio už paslaugas skaičiavimą. Norėdami, kad Jums negyvenant nebūtų skaičiuojamas vandens tiekimo paslaugos mokestis ir nesiunčiamos sąskaitos, Jūs turite apie šį faktą informuoti el. paštu [email protected] arba telefonu (8 469) 52 749. Informuodami apie išvykimą, Jūs turite nurodyti laikotarpį, per kurį pageidaujate negauti sąskaitų už vandenį, ir apmokėti priskaitytą pardavimo kainą (Jums bus pateikta sąskaita). Jei Jums patogu, visą nurodytą informaciją galite pateikti ir mūsų bendrovės „Facebook“ puslapyje parašydami žinutę. Jei mūsų klientai ilgai nepraneš skaitiklių rodmenų (ilgiau nei šešis mėnesius), mes turėsime atsiųsti mūsų darbuotoją nurašyti skaitiklių rodmenis ir apžiūrėti patį skaitiklį. Skaitiklio rodmenų nurašymo kaina - 12,10 Eur. Tikimės malonaus bendradarbiavimo.

***

Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre - paroda „Uždaros teritorijos: tėkmėje“

„Froido šešėlis“.  Ievos Sutkaitytės nuotrauka

„Froido šešėlis“.  Ievos Sutkaitytės nuotrauka

Nuo šio trečiadienio (rugsėjo 22 d.) Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre bus pristatoma konceptuali fotografijų paroda „Uždaros teritorijos: tėkmėje“. Jaunieji fotografai Augustina Miknevičiūtė ©Lunaria, Domas Rimeika, Ieva Ližaitytė, Ieva Sutkaitytė, Juozas Petkevičius, Paulius Vepštas, lydimi kolegų Andriaus Repšio ir Jono Staselio, susitiko estetiškoje, idėjų ir meninių impulsų prisodrintoje Kuršių nerijoje. Natūralioje tėkmėje susiliejo kūrėjų energija bei Kuršių nerijos gamtiniai ritmai, kurie persikėlė į fotografijų parodą. Kūrybinės sesijos rezultatus trečiadienio vakarą nuo 16 iki 18 valandos juodkrantišiams bei miestelio svečiams pristatys parodos autoriai. Paroda bus eksponuojama iki š. m. spalio 14 dienos. Projektą „Uždaros teritorijos“ rengia VšĮ „Menų vektoriai“ ir VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė.

***

Raktažodžiai
Sidebar placeholder