Sniegas klaipėdoje

Sinoptikai: sniegą keis lietus, siautės vėjas, o temperatūra staigiai kris

Ketvirtadienį nuo pat ryto vyraus apniukęs dangus. Pirmoje dienos pusėje daug kur sulauksime nedidelio lietaus ir šlapdribos.

 

Popietę mišrius kritulius vis dažniau ims keisti sniegas. Pūs stiprokas pietvakarių, pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų, vėjas. Jo gūsiai daug kur sieks pavojingus 15–20 m/sek., o pajūryje galimi sustiprėjimai net iki 23–25 m/sek. Šilčiausia bus pirmoje dienos pusėje – oras šils iki 2–5, vietomis 6–7 laipsnių šilumos.

Vėliau temperatūra gana sparčiai ims kristi ir jau vakarop kai kur taps neigiama, ims formuotis plikledis.

Penktadienio naktį ciklono centras pasislinks šiauriau Lietuvos.

Dangų ir toliau dengs žemi debesys, iš jų daug kur protarpiais sulauksime kritulių, daugiausia vyraus šlapdriba ir sniegas.

Eismo sąlygas sunkins daug kur keliuose tykantis plikledis. Išsilaikys stiprus vakarinių krypčių vėjas – jo gūsiai daugelyje rajonų sieks 15–20 m/sek., jis pustys šviežiai iškritusį sniegą.

Žemiausia temperatūra pasiskirstys tarp 3 laipsnių šalčio ir 2 laipsnių šilumos.

Penktadienį šalis pateks į tolstančio ciklono šaltesnį užnugarį.

Debesys jau bus aukštesni, vietomis sulauksime pragiedrulių.

Vis dėlto trumpi krituliai, daugiausia šlapdriba ir sniegas, numatomi didesnėje šalies dalyje. Vakarinių krypčių vėjas pamažu rims, stipresni, 15–17 m/sek., gūsiai galimi tik vietomis. Temperatūra po nakties beveik nekils ir bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį trumpam sustiprės aukštesnio slėgio sritis.

Dangus bus debesuotas su pragiedruliais, trumpai pasnigs tik vietomis. Vidutinio stiprumo vėjas daugiausia pūs iš vakarų, pietvakarių. Temperatūra kris sparčiau ir oras atšals iki 3–8, šiauriniuose rajonuose vietomis iki 10 laipsnių šalčio.

Kiek švelnesnė temperatūra išsilaikys pajūryje. Daugelyje šalies vietų keliuose bus palankios sąlygos plikledžiui formuotis.

Šeštadienio dieną dangų vėl užtrauks tankūs naujo ciklono debesys.

Daugelyje rajonų sulauksime kritulių, daugiausia kris sniegas. Vėjas pasisuks iš pietų, pietryčių, bet pernelyg nesustiprės. Aukščiausia temperatūra bus tarp 3 laipsnių šalčio ir 2 laipsnių šilumos.

Sidebar placeholder