Socialdemokratų lyderė teigia apsisprendusi dėl dalyvavimo Seimo rinkimuose
„Taip, esu padariusi sprendimus, kuriuos paskelbsiu birželio 15 dieną“, – pirmadienį Europos Parlamento biure Vilniuje per spaudos konferenciją sakė politikė.
Birželio 15 dieną LSDP rengia tarybos posėdį, kuriame planuoja tvirtinti kandidatų į Seimą sąrašą.
Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.
V. Blinkevičiūtė savaitgalį buvo perrinkta į Europos Parlamentą (EP), kur ji dirba nuo 2009 metų.
Pirmadienį politikė teigė, jog jeigu pati nevestų LSDP kandidatų į Seimą sąrašo, tai darytų kuris nors iš partijos lyderių.
„Tas, kas ves sąrašą, bus vienas iš mūsų partijos lyderių (...) Tikrai ne vienas galėtų būti, Socialdemokratų partija nėra vieno asmens partija“, – tvirtino partijos pirmininkė.
Pasak socialdemokratų pirmininkės, prieš apsispręsdama dėl kandidatų į Seimą eiliškumo partija įvertins ir rinkėjų reitingavimą per Europos Parlamento (EP) rinkimus.
„Be abejo, vertinsime ir Europos Parlamento rinkimus, reitingavimus, tai yra absoliučiai natūralus dalykas, bet pagal mūsų partijoje nustatytą tvarką ir jaunimui yra kvotos, ir moterims kvotos. Iš tikrųjų jų kvotų mes tikrai laikysimės“, – sakė V. Blinkevičiūtė.
Sekmadienį reitinguodami LSDP sąrašą rinkėjai paramą labiau reiškė politikos senbuviams, kurie kandidatų į Seimą sąraše yra antrajame arba trečiajame dešimtuke.
Per Europos Parlamento rinkimus socialdemokratai surinko beveik 18 proc. balsų ir išlaikė dabar turimus du mandatus.
Be V. Blinkevičiūtės europarlamentaro mandatą tai pat laimėjęs Vytenis Povilas Andriukaitis teigė, kad rinkimų rezultatai visoje Europoje leidžia viltis, jog kraštutinės jėgos neturės reikšmingos įtakos EP.
„Galime džiaugtis, kad EP struktūroje Socialistų ir demokratų frakcija ir toliau lieka antra frakcija praktiškai su tokiu pačiu balsų skaičiumi po Europos liaudies partijos. Jeigu dar pagalvojus apie tas frakcijas, kurios visada sudaro koaliciją, yra didelė viltis, kad EP laivas nebus išsiūbuotas labai kraštutinių jėgų, kurių poveikis galėtų būti labai negatyvus“, – tvirtino jis.
Kalbėdamas apie žemą rinkėjų aktyvumą per EP rinkimus, socialdemokratas svarstė, kad jį galėtų paskatinti rinkimų teisės suteikimas šešiolikmečiams.
Pirminiais duomenimis, šiemet EP rinkimuose balsavo 28,35 proc. rinkėjų.
EP narių kadencija trunka penkerius metus.
Rašyti komentarą