Sporto bazė rajone ir jos plėtra: ko tikėtis sportininkams?

Sporto bazė rajone ir jos plėtra: ko tikėtis sportininkams?

Sporto komplekso Klaipėdos rajonas kol kas neturi. Tačiau Savivaldybė jau paskelbė tarptautinį konkursą daugiafunkcio centro statyboms. Dariaus ir Girėno gatvėje iškilsiančiam sporto ir pramogų kompleksui būsimas rangovas turės paruošti ne tik darbo projektą, bet ir įvykdyti statybas per pustrečių metų.

Per šį laiką bus įrengta visa inžinerinė infrastruktūra, komunikacijos bei iškils du statiniai – baseinas ir moderni, LKL reikalavimus atitinkanti sporto salė. 

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistė Gintarė Plungienė informavo, kad Savivaldybė kasmet investuoja ir skiria lėšų iš biudžeto lauko sporto aikštelių, aikštynų, vaikų žaidimų aikštelių atnaujinimui, renovacijai ir naujų aikštelių įrengimui.

Rajone skaičiuojama apie 250 nemokamų sporto ir vaikų žaidimo aikštelių. Vien pernai vaikų žaidimų, sporto aikštelių, lauko ir vidaus treniruoklių įrengimui ir priežiūrai iš Savivaldybės biudžeto skirta 200 tūkstančių eurų.

Šiemet programai skirta tiek pat lėšų ir papildomi 200 tūkstančių eurų Gargždų miesto stadiono prieigų sutvarkymui, apšvietimo įrengimui ir švieslentės įsigijimui.

Šią savaitę Gargždų Jaunimo parke Lietuvos krepšinio šimtmečio proga atidaryta 3×3 krepšinio aikštelė. Tai pirmoji aikštelė Vakarų Lietuvoje, kurios danga oficialiai sertifikuota FIBA.

Svarbu paminėti, kad įgyvendintas projekto „Stovyklavietės įrengimas Gargždų karjerų teritorijoje“ I etapas.

Įrengtos 3 futbolo aikštės, tinklinio aikštynas, įvažiavimas, pastatyti 8 mobilūs nameliai, pontoninis lieptas, nutiesti inžineriniai tinklai ir dalis takų.

Jaunieji futbolininkai ir Sporto centro auklėtiniai šaltuoju metų laiku naudojasi Gargždų miesto ir Dovilų bei Vėžaičių mokyklų sporto salėmis. Šiltuoju sezonu treniruojasi ir lauko stadione, šalia Gargždų „Minijos“ progimnazijos, manieže prie Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos.

Miesto stadione treniruojasi  futbolininkai, lengvosios ir sunkiosios atletikos atstovai, Sporto centro auklėtiniai.

Mokyklų salėmis už patvirtintą mokestį gali naudotis ir bendruomenės.

Klaipėdos rajone veikia Sporto centras. Jo auklėtiniai naudojasi ne tik pačiame centre įrengta sale.

Savo žinion centras yra perėmęs ir sporto salę buvusiame policijos pastate. Ten treniruojasi aukšto meistriškumo sportininkai, vykdavo ir krepšinio treniruotės.

Labiausiai Klaipėdos rajonas, be abejonės, žinomas dėl futbolo klubo „Banga“.

Malonią staigmeną pateikė Gargždų krepšinio komanda „Gargždai“, iškovoję istorinę pergalę NKL finale. Kad komanda po pergalės galėtų žaisti LKL, Taryba paskutiniame posėdyje skyrė papildomą 150 tūkst. eurų finansavimą.

Įspūdingai sezoną šiemet užbaigė ir Gargždų „Amber – Arlanga“ tinklinio komanda, pelniusi visus svarbiausius laimėjimus. Lietuvos tinklinio federacijos didžiojoje vyrų taurėje jau ketvirtą kartą iš eilės iškovota pirma vieta, jau trečią kartą auksas parvežtas ir iš Lietuvos tinklinio čempionato.

VšĮ „Gargždų futbolas“ iš Savivaldybės biudžeto šiemet skirta 214,6 tūkst. eurų, o SK „Pajūrio tinklinis“ – 76,3 tūkst. eurų.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder