Stačiatikiai iš visos Lietuvos meldėsi prie stebuklingos ikonos už karo Ukrainoje pabaigą

(5)

Šeštadienį, spalio 15 d., Vilniuje vyko didžiulė religinė procesija su stebuklinga Surdegio Dievo Motinos ikona. Tai pirmas ypatingai garbaus paveikslo atėjimas iš Kauno į Vilnių per daugiau nei 20 metų.

Stebuklingosios ikonos atvykimo proga į sostinę atvyko tikintieji iš visos Lietuvos. Ikona iš Kauno atkeliavo į Skaisčiausiosios katedrą, kur buvo surengta sutikimo ceremonija, Dieviškoji Liturgija su malda, kurios metu tikintieji meldėsi, kad karas Ukrainoje baigtųsi.

Tada gausiai susirinkusi procesija pajudėjo Didžiosios gatve per Rotušės aikštę iki Šventosios Dvasios vienuolyno. Dvasios vienuolyno katedroje (Aušros Vartų g., 10) ikona stovės savaitę – nuo ​​spalio 15 iki 22 d.

Surdegio Dievo Motinos ikona yra viena pagrindinių Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios šventenybių.

Jo istorija siejama su Surdegio miesteliu, esančiu 28 km. nuo Panevėžio. 1530 m. rugpjūčio 15 d., netoli nuo šventovės, virš šaltinio, iš kurio aplinkiniai gyventojai sėmė vandenį, pasirodė ikona. Šiuo metu šventasis paveikslas yra Kauno Apreiškimo katedroje ir iki šių dienų, meldžiantis prie jo vyksta stebuklai

Foto: religinė procesija su stebuklinga Surdegio ikona Vilniuje 2022 m. spalio 15 d. Aleksejaus Litvinovo nuotr./ Lietuvos Stačiatikių arkivyskupija

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder