Svarstys siūlymą sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena
Svarstys ar Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena (2)

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį svarstys siūlymą Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena.

Trišalė taryba praėjusių metų liepą vykusiame posėdyje pritarė šiam siūlymui, tačiau siūlė atsisakyti lapkričio 2-osios kaip nedarbo dienos.

„Valstietis“ Algimantas Dumbrava ir konservatorių frakcijai priklausanti Dalia Asanavičiūtė yra įregistravę siūlymą Sausio 13-ąją laisvadieniu laikyti tik 2021 metais, kai bus minimos 30-osios Laisvės gynėjų dienos metinės.

„Tokį jubiliejų verta švęsti suteikiant Lietuvos žmonėms nedarbo dieną, tačiau paskelbti Laisvės gynėjų dieną nedarbo diena nuolat būtų papildoma našta Lietuvos ekonomikai“, – sako Seimo nariai.

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas A. Dumbravos ir D. Asanavičiūtės siūlymui pritarė.

Raktažodžiai
Kažkoks nušutimas tame Seime tarp Seimo narių ir, matomai, Seimo vadovybės. Tarppartinis seimūnų duetas siūlo nedarbo diena paskelbti 2021 metų sausio 13, kai buvo švenčiama 30 metų atmintis. Tam pritarė ir Seimo komitetas. Ir ką? Ar dabar Seimo salėje bus svarstomas šis klausimas pagal visą rutininę programą, gal net skubos tvarka? O gal tai tik žurnalisto darbelis: rado savo seną žinutės juodraštį, nutempė į redakciją, redaktorius užvizavo "spausdinti".
Sargenis, 2021-04-21 11:35
Gal pagaliau gana dėl tų istorinių įvykių nedarbo dienomis lepintis? Kas svarbiausia t.y. dabar Lietuvoje tų nedarbo dienų yra tiek kiek ant kiekvieno kampo yra tų kavinių. Todėl tokie nepakartojami istoriniai įvykiai ilgam liks daugumos piliečių atmintyje ir tai bus perduodama iš kartos į kartą. Labai teisingai yra akcentuojama t.y. paskelbti Laisvės gynėjų dieną nedarbo diena nuolat būtų papildoma našta Lietuvos ekonomikai.
Sigitas, 2021-04-21 09:09
Sidebar placeholder