Prasidės pirmieji Šventosios uosto atstatymo darbai

Šventosios jūrų uostą bus leista valdyti Palangos savivaldybės įsteigtai uosto direkcijai

(1)

Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai.

Šventosios jūrų uosto direkcijos savininko teises ir pareigas įgyvendins Palangos miesto savivaldybės vykdomoji institucija.

Pagal naujas nuostatas, uosto naudotojai ir uosto žemės naudotojai dėl veiklos uoste ar uosto žemės nuomos turės sudaryti sutartis su šia įmone, o ne su Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriumi, kaip yra šiuo metu. Be to, jie uosto teritorijoje galės vykdyti tik tokią veiklą, kuri atitinka uosto paskirtį. Uostui priskirtas valstybės turtas (uosto žemė, akvatorija ir uosto infrastruktūra) negalės būti perduotas nuosavybės teise kitiems asmenims, būti įkeistas ar kitaip suvaržytos daiktinės teisės į jį.

Savivaldybės įmonė uosto žemę galės išnuomoti tik konkurso tvarka, o šios tvarkos aprašą Palangos miesto savivaldybės tarybos teikimu turės patvirtinti Vyriausybė.

Kaip pažymi pataisų iniciatoriai, numatomas uosto žemės, akvatorijos ir infrastruktūros valdymas turės teigiamą įtaką jo administravimui, efektyvesnei uosto plėtrai.

Už šiuos įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIVP-703(2) balsavo 113 Seimo narių, susilaikė 8 parlamentarai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder