Teismas dar kartą bandys atversti Erikos Švenčionienės, Kazimiero Juraičio ir Valerijaus Ivanovo bylą

Teismas dar kartą bandys atversti Erikos Švenčionienės, Kazimiero Juraičio ir Valerijaus Ivanovo bylą

(3)

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį dar kartą bandys pradėti nagrinėti likviduoto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ steigėjų Erikos Švenčionienės ir Kazimiero Juraičio bei buvusio prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderio Valerijaus Ivanovo bylą dėl pagalbos veikiant prieš Lietuvą.

Kaltinamieji byloje teisiami dėl galimo padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvą, taip pat dėl viešo pritarimo tarptautiniams ir sovietų nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.

„Turėtų būti pirmasis posėdis, kuriame teismas imsis nagrinėti šią bylą“, – BNS sakė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

Bylą teismas turėjo atverti sausį, bet tuomet to padaryti nepavyko, nes į posėdį dėl ligos neatvyko E. Švenčionienė.

Kaip pernai gruodį skelbė Generalinė prokuratūra, per ikiteisminį tyrimą surinkti duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad likviduotos asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ nariai E. Švenčionienė ir K. Juraitis, veikdami bendrininkų grupėje, 2022 metais ne kartą Lietuvoje, Baltarusijoje ir Rusijoje padėjo Rusijai ir Baltarusijai bei jų organizacijoms veikti prieš Lietuvą.

E. Švenčionienė taip pat kaltinama viešu pritarimu tarptautiniams ir SSRS nusikaltimams, jų neigimu ar šiurkšiu menkinimu.

Tyrimo duomenimis, ji, veikdama kartu su kaltinamuoju V. Ivanovu, praėjusių metų pradžioje dalyvavo laidoje apie Sausio 13-osios įvykius.

E. Švenčionienė, K. Juraitis ir V. Ivanovas savo kaltę neigia.

Baudžiamasis kodeksas už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki septynerių metų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder