Teismas nagrinės už seksualinių santykių su nepilnamečiu siekimą nuteisto Ačo skundus

Teismas nagrinės už seksualinių santykių su nepilnamečiu siekimą nuteisto Ačo skundus

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pirmadienį nagrinės už seksualinių santykių su nepilnamečiu siekimą nuteisto buvusio Seimo nario Remigijaus Ačo skundus. 

Kaip rašo „Delfi“, LAT nagrinės kasacinį R. Ačo skundus, tai yra spręs, ar buvęs politikas pagrįstai buvo nuteistas dėl pasikėsinimo panaudoti seksualinį smurtą prieš nepilnametį asmenį, bus vertinama, ar anksčiau bylą nagrinėję teisėjai tinkamai taikė baudžiamąjį įstatymą. R. Ačas siekia išteisinimo.

Skundai bus nagrinėjami rašytinio proceso tvarka, sprendimą planuojama skelbti balandžio 26 d.

ELTA primena, kad anksčiau „Delfi“ skelbė, jog buvęs nušalintojo prezidento Rolando Pakso patarėjas, Seimo narys ir

Raseinių meras R. Ačas nubaustas už seksualinių santykių su jo vadovaujamoje bendrovėje nelegaliai dirbusiu nepilnamečiu jaunuoliu siekimą.

R. Ačas prisipažino, kad nepilnamečiui siūlė pinigus už masturbaciją. Dviejų instancijų teismai konstatavo, kad neginčijamais duomenimis yra įrodyta, jog buvęs Seimo narys pasikėsino tenkinti lytinę aistrą pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą.

Už tai, kad pasikėsino tenkinti lytinę aistrą pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, teismas R. Ačui skyrė 5 tūkstančių eurų baudą.

Buvęs Seimo narys R. Ačas, būdamas bendrovės vadovu, pakvietė nepilnametį jaunuolį, siekusį užsidirbti pinigų ir tokiu būdu padėti savo mamai, pas save į butą.

R. Ačas 17-mečiui siūlė alkoholio, o jam atsisakius vartoti, buvęs parlamentaras pavadino jį „mamytės sūneliu“. Tokiu būdu R. Ačas išprovokavo nepilnametį vartoti ir apsvaigti. Tą kartą buvęs Seimo narys už masturbaciją siūlėsi sumokėti nepilnamečiui 50 eurų.

Antrą kartą R. Ačas SMS žinutėmis pasiūlė 17-mečiui sumokėti 100 eurų už masturbaciją ir su nepilnamečiu susitikti prie prekybos centro. Jiems susitikus, 17-metis iššoko iš R. Ačo automobilio ir smarkiai susižalojo. Vaikinui patekus į ligoninę, medikai pranešė apie galimą nusikaltimą.

R. Ačas 2003 m. buvo konstitucinę priesaiką sulaužusio ir per apkaltą nušalinto prezidento R. Pakso patarėju nacionalinio saugumo klausimais. 2004–2011 m. kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys buvo išrinktas į Seimą. 2011–2012 m. jis ėjo Raseinių rajono mero pareigas.

R. Ačas, pasitraukęs iš „tvarkiečių“ gretų, mero rinkimuose nesėkmingai kandidatavo kaip rinkimų komiteto „Tavo Raseiniai“ atstovas. Raseinių administracijos direktoriumi R. Ačas paskirtas 2016 m. gruodį, kai baigė savo, kaip Seimo nario, kadenciją.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder