Teismas pripažino vyrą kaltu dėl grasinimų sveikatos apsaugos ministrui Dulkiui

(2)

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį kaltu dėl grasinimų sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui pripažino vyrą.

Ričardui M. skirta 3 tūkst. eurų bauda, ją nuteistasis turi sumokėti per tris mėnesius.

Vyras pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už grasinimą nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimą. Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Ministras A. Dulkys šioje byloje yra pripažintas nukentėjusiuoju, jis buvo apklaustas teisme. Civilinio ieškinio jis nereiškė.

Nuosprendis nėra galutinis ir dar gali būti skundžiamas.

Anksčiau įtarimai dėl ministro A. Dulkio terorizavimo COVID-19 pandemijos įkarštyje buvo pateikti dar keliems asmenis, ikiteisminis tyrimas dėl kitų atvejų tebevyksta.

2021 metais dėl gaunamų grasinimų ministras kreipėsi į policiją.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius tų metų spalį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo ministro terorizavimo.

Ministrui lankantis regionuose ir bandant įtikinti gyventojus vakcinuotis nuo COVID-19 ligos, jį ne kartą saugojo policijos pareigūnai. Bijodamos neramumų, policijos pagalbos prašydavo pačios savivaldybės.

Grasinimų ministras sulaukdavo ir elektroniniu paštu, įžeidžiančių pranešimų gavo ir A. Dulkio šeima.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder