Trims Neringos gatvėms – nauji pavadinimai

Naują pavadinimą siūloma suteikti buvusiai Nidos šiaurinei komunalinei ūkinei teritorijai, kuri šiandien tampa patrauklia vietove gyvenimui ir poilsiui, bei čia esančiam įvažiavimo keliui į individualių garažų kompleksą. Taip pat siūloma keisti Juodkrantės Kalno gatvės pavadinimą.

Neringos savivaldybė jau skelbė, kad naują pavadinimą siūloma suteikti Purvynės gatvės atšakai, einančiai per buvusią Nidos šiaurinę komunalinę ūkinę teritoriją. Siūlymas šiai atšakai suteikti Vėtrungių pavadinimą jau aptartas ir su šios vietovės gyventojais.Naują – Bulvikio akligatvio - pavadinimą taip pat siūloma suteikti Purvynės gatvės atšakai, kuria įvažiuojama į čia esantį individualių garažų kompleksą.

Naujai suteikus Vėtrungių gatvės (Vėtrungių g.) ir Bulvikio akligatvio (Bulvikio aklg.) pavadinimus, keisis Purvynės g. 31 - Purvynės g. 4 35 pastatų ir žemės sklypų adresai.

Neringos savivaldybė taip pat sulaukė juodkrantiškių siūlymo Juodkrantei sugrąžinti istorinį Vilų gatvės pavadinimą, taip pervadinant Kalno gatvę.

Anot asociacijos „Juodkrantės bendruomenė“, augant žmonių susidomėjimui išskirtine Juodkrantės kurorto istorija ir jos svarba Kuršių nerijai, vis dažniau pasigirsta pasisakymų apie tai, kad reikėtų grąžinti senąjį Vilų gatvės pavadinimą dabar esančiai Kalno gatvei.

„Juodkrantė buvo pirmasis kurortas Kuršių nerijoje, išgarsėjęs ir Europoje. Puošnios vilos ir viešbučiai telkėsi Vilų kvartale tarp prieplaukos ir kapinių, o pagrindinė gatvė vadinosi Vilų gatve. Dabar tai yra Kalno gatvė, kurios pavadinimas niekaip neprimena šlovingos kurorto istorijos. Turizmo reklamos tikslais būtų prasminga šiai gatvei sugrąžinti istorinį – Vilų gatvės – pavadinimą, kuris ne tik Juodkrantės svečiams padėtų suprasti, jog tai didelę istoriją turinčio kurorto gatvė, bet ir sustiprintų vietos gyventojų identitetą“, - argumentuojama asociacijos kreipimesi.

Palaikymą pakeisti Kalno gatvės pavadinimą į Vilų gatvę juodkrantiškiai išreiškė juos vienijančioje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje.

Šių gatvių pavadinimų keitimui pritarė Neringos savivaldybės Kuršių nerijos žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, meninių objektų statymo ir pašalinimo, gatvių pavadinimų suteikimo komisija. Apie tai, kad numatyti gatvių pavadinimai – Vėtrungių g., Bulvikio aklg., Vilų g. – atitinka kalbos taisyklingumo ir vietovardžių normiškumo kriterijus informavo Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Sprendimų projektai dėl minėtų pavadinimų suteikimo ir keitimo bus teikiami svarstyti Neringos savivaldybės tarybai.

Vilų gatvės išdėstymo planas.

Vilų gatvės išdėstymo planas.

***

Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai

2022 m. spalio 24 d. Neringos savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija.

Jos metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:

• elektros ir elektroninės įrangos atliekos;

• nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;

• vidaus degimo variklių oro filtrų atliekos.

Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:

• automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos (yra išimčių);

• automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos;

• eksploatuoti netinkamos transporto priemonės.

Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdantys asmenys palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) galės priduoti alyvų atliekas bei vidaus degimo variklių tepalo ir kuro filtrų atliekas.

Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam“, prie kurio dar galite prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas! Informaciją apie projektą „Mes rūšiuojam“, prizus, dalyvių registraciją rasite www.mesrusiuojam.lt.

Jeigu jūsų įmonė, įstaiga ar organizacija bei jūsų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai arba gyventojai turi išvardytų atliekų, prašome iki 2022 m. spalio 21 d. registruotis el. paštu [email protected] arba telefonu 8 5 206 09 01.

Norintieji priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus turėtų rašyti el. paštu [email protected] arba skambinti telefonu 8 600 900 30.

***

Šiuolaikinio cirko spektaklis

Spalio 21 d. 17 val. Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17) šiuolaikinio cirko „Kanta Company“ spektaklis „107 Ways do Deal With Pressure”.

„Kanta Company“ – Lyla Goldman, Kęstas Matusevičius bei Aino Mäkipää – 3 jaunosios kartos kūrėjai, kurie visi kartu studijavo šiuolaikinio cirko mokykloje SaSak (Lahtis, Suomija). Šių cirku gyvenančių menininkų misija - atvežti kultūrą ten, kur ji retai pasiekiama Lietuvoje ir užsienyje. Trupė siekia per humorą paliesti svarbias temas, o naudodamasi cirku kasdienybę paversti magišku pasauliu.

„107 Ways to Deal With Pressure“ (liet. 107 būdai kaip įveikti spaudimą) –šiuolaikinio cirko spektaklis, kuriame kūrėjai nori atkreipti dėmesį į labai aktualią temą. Spaudimas, įtampa, perdegimas (ang. burnout) – tai faktoriai, kurie šiuolaikinėje darbo kultūroje yra toleruojami kaip įprasti reiškiniai. Cirko mene viskas dar sudėtingiau, nes šiuolaikinio cirko artistai patiria ne tik psichologinį spaudimą (atlikti triuką, nuolat tobulėti, neprarasti fizinės formos) bei fizinį (suspausti oro akrobatikos įrankį tam, kad nenukristum, ar spausti partnerio rankas, kad iškeltum į viršų ar saugiai nuleistum ant žemės). Tai yra didžiulė cirko praktikos dalis, kuri retai pastebima. Pasak sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, „psichologinė visuomenės situacija šiuo metu yra krizinė. Žmonės patiria ypač daug streso, kelia sau labai aukštus reikalavimus, patiria spaudimą ir dažnu atveju perdega. Todėl itin svarbu kalbėti su visuomene apie spaudimą, kad jie išmoktų jį atpažinti ir užkirstų kelią rimtesniems psichologiniams negalavimams“. Ši centro pateikta informacija tik įrodo, kokia aktuali ši tema visuomenėje ir kaip reikia apie ją kalbėti.

Spektaklis nemokamas, rekomenduojamas 12+ metų amžiaus žiūrovams. Trukmė: 40 min. Spektaklio organizatorius – menininkų grupė „Žuvies akis“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

***

Atvirų durų diena Nidos meno kolonijoje

Spalio 22 d. nuo 12 val. Nidos meno kolonija kviečia į atvirų durų dieną. Susipažinkite su spalio mėnesio Nidos meno kolonijos rezidentais Martinu Bischofu, Linda Bolšakova ir Mila Kostiana. Menininkai atveria savo studijų duris, kad galėtumėte pamatyti jų kūrinius ir darbo vietas bei daugiau sužinoti apie gyvenimą NMK.

Vieta: VDA Nidos meno kolonija, E. A. Jonušo g. 3.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder