Triuškinantis konservatorių fiasko: išankstiniuose rinkimuose liko gale Laisvės partija nesugebėjo iškelti nei vieno kandidato (6)

Vakar įvyko neeiliniai Kelmės ir Trakų rajonų merų rinkimai, kuriuose varžėsi 14 kandidatų iš įvairių politinių judėjimų.

Archyvų nuotr.


Kelmės rajone išankstiniai rinkimai įvyko dėl nuteisto buvusio mero socialdemokrato Vaclovo Andriulio, kuris buvo pagautas paėmęs kyšį. O Trakuose liberalė Edita Rudelienė mero postą išmainė į Seimo nario kėdę.

Triuškinantis konservatorių ir Laisvės partijos pralaimėjimas

Rinkimų kampanija visiškai nepasisekė dabar Seimą valdantiems Tėvynės sąjungai - Lietuvos krikščionims demokratams ir Laisvės partijai.

Dar vos prieš metus vykusiuose Seimo rinkimuose konservatoriai tiek Trakuose, tiek Kelmėje buvo apie 20% rinkėjų pasitikėjimo pelnę lyderiai, o jau šiemet vykstančiuose išankstiniuose rinkimuose, jų kandidatai surinko perpus mažiau.

Kelmėje konservatorių iškeltas Egidijus Ūksas yra dabartinis rajono vicemeras, laikinai einantis mero pareigas.

Tačiau nei aukštos pareigos, nei turtinga partija padėti rinkimų nepadėjo. Šis kandidatas tesurinko 869 (10,71%) balsus ir rinkimuose liko penktas. 

Kelmės rinkiminėje apygardoje vienvaldžiu lyderiu tapo pats save išsikėlęs Ildefonsas Petkevičius, surinkęs 2968 (36,59%) balsus.

Su juo antrajame ture varžysis socialdemokratas Stasys Jokubauskas, pelnęs 17,65% rinkėjų pasitikėjimo.

Ne ką geriau konservatoriams sekėsi ir istorinėje sostinėje - Trakuose.

Čia jų iškeltas rajono tarybos narys Jonas Kietavičius sugebėjo pelnyti 12,46% rinkėjų pasitikėjimo ir rinkimų lenktynėse liko ketvirtas.

Trakų rajono mero rinkimų antrajame ture pečius surems buvęs susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič (LLRA-KŠS) ir liberalas Andrius Šatevičius.

Šiuos kandidatus skiria viso labo 231 balsas ir antrajame rinkimų ture galime sulaukti įnirtingos kovos.

Nei vienoje iš šių apygardų kandidatų neiškėlė Seimo valdančioji Laisvės partija.

Tai yra neįprastas reiškinys, kada finansinį ir administracinį resursą turinti politinė jega nesugeba rasti kandidato, atstovausiančio partiją mero rinkimuose.

Susidaro įspūdis, kad šie Seimo naujokai taps eiline vienų rinkimų partija.

Antrasis rinkimų turas vyks po dviejų savaičių, spalio 24 dieną. Eiliniai savivaldos rinkimai numatomi 2023 metų pavasarį.

Archyvų nuotr.

Jonas Kietavičius

Archyvų nuotr.

Jaroslav Narkevič

Po to, kai susidėjo su laisvės partija, konservatoriai ilgam nueis į juodą užmarštį!
Buvęs konservatorius, 2021-10-15 14:44
siap anukelis ir bilojo vesti konservatoriu partijos i rinkimus ir butu patyres fiasko prisidenge atseit nepartine SIMONYTE BET VISVIEN CIA NEPARTINE TIK ZMONEMS APGAUTI o dabar pamate zmones tikraji koservatoriu veida kuri buve jau pamirse po KUBILIAUS NAKTINIU REFORMU TAI dabar aiskiai zmonems kad nereiktu abejoti pasirode visu grazumu ir remia vien stambuji kapitala niekur nesikisa ir remia pinigais juos kad per sekancius rinkimus oligarchai uztikrintai sponsoriautu Tik kazin ar rinkejai lips ant to pacio greblio juk du kartus bus jau pamokyti
JONAS, 2021-10-15 14:30
Laisvės (kabutėse) drauge su konservatorių partija negavo rajonuose balsų, nes matyt kaimas dar yra išsaugojęs sveiką nuovoką, ką Vilnius jau praradęs ir atsiminkite, kad kaimas maitina miestą, o ne atvirkščiai - prekybos centrai miestuose maisto neaugina, o tik spekuliuoja juo.
to mrr, 2021-10-13 22:30
Sidebar placeholder