Ugniagesiai 900 kartų vyko šalinti stichijos padarinių, be elektros – 106 tūkst. vartotojų
„Visą parą mūsų pajėgos vyko šalinti nuvirtusių medžių, to, kas buvo privartyta per vakar dieną“, – antradienį BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Konradas Liekis.
„Dabar turime per 900 išvažiavimų. Nuo pirmadienio 6 val. iki antradienio 6 valandos“, – pranešė jis.
Anot K. Liekio, daugiausia iškvietimų būta centrinėje Lietuvos dalyje – Šiauliuose, Panevėžyje, Kauno regione.
Ugniagesiai gelbėtojai dažniausiai vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies, pastatų, automobilių užvirtusių medžių.
Pirmadienį pranešta, kad vėjo nulaužtam medžiui Vilniuje, Grigiškėse, užgriuvus ant moters, ši žuvo.
„Daugiau pranešimų, kad būtų vienaip ar kitaip nukentėję žmonės, mes negavome“, – teigė PAGD atstovas.
Pasak jo, nulaužti medžiai gadino pastatus, automobilius.
K. Liekio teigimu, pirmadienio rytą naujų iškvietimų jau nesulaukta.
„Jau kaip ir nebeturime aktyvių kortelių, pranešimų daugiau nepasipildė. Nebent žmonės dabar pradės važiuoti į darbus ir kas nors dar išlįs“, – tvirtino jis.
„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl audros antradienio rytą, apie 7.30 val., elektros tiekimas dar nebuvo atkurtas 106 tūkst. vartotojų.
Kaip LRT radijui antradienį sakė bendrovė ESO atstovė Rasa Juodkienė, daugiausia elektros neturi vartotojai Vilniaus regione.
„Sudėtinga situacija išlieka Vilniaus regione. Čia daugiausia sutrikimų fiksuojame ir daugiausia linijos pažeistos“, – teigė ji.
Pasak ESO atstovės, per naktį pavyko elektros tiekimą atstatyti 20–30 tūkst. vartotojų.
„Dabar savo dėmesį esam sukoncentravę į labiausiai urbanizuotas vietoves, kur vienu metu galima atstatyti daug vartotojų elektros tiekimą, kol prisibrausime į vienkiemius, teks palaukti“, – tvirtino R. Juodkienė.
ESO taip pat nurodė, kad Vilniaus regionas, kur užfiksuota virš 1,5 tūkst. elektros tinklo pažeidimų, elektros tiekimas buvo sutrikdytas daugiau kaip 80 tūkst. vartotojų.
Kaip nurodė ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Justinas Petkus, dar daug vartotojų elektros neturi Kauno ir Šiaulių regionuose.
„Didelis dėmesys skiriamas šalinant audros padarinius tose linijose, prie kurių prijungta kritinė infrastruktūra – vandentiekis, šilumos tinklai, mobilusis ryšys“, – pranešime teigė jis.
Dėl smarkaus lietaus pirmadienio vakarą Gedimino kalno pietiniame šlaite Vilniuje įvyko nuošliauža. Jį prižiūrinčio Lietuvos nacionalinio muziejaus duomenimis, dėl šios nuošliaužos grėsmės kalno stabilumui nekyla.
Nušliaužė ir Papilės II piliakalnio Akmenės rajone šlaitai.
Dėl audros padarytos žalos kai kurios savivaldybės žada skelbti ekstremalią situaciją.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, penkiose Lietuvos savivaldybėse – Šiauliuose, Joniškyje, Mažeikiuose, Telšiuose ir Šilalės rajone, Laukuvoje, – pirmadienį fiksuotos katastrofinės liūtys, daugelyje vietovių – stichiniai lietūs. Vėjo gūsiai vietomis buvo sustiprėję iki 31 metro per sekundę.
Rašyti komentarą