Ukrainiečiam aktualiems klausimams aptarti - reguliarūs susitikimai

Dar daugiau dėmesio bus skiriama Neringoje apsistojusių Ukrainos piliečių problemų aptarimui ir sprendimui - aktualiems klausimams aptarti nutarta susitikti bent kartą per mėnesį.

Neringos savivaldybėje vykusiame susitikime aktualiems klausimams aptarti dalyvavo neseniai įkurtos asociacijos „Ukrainiečiai Neringoje“ iniciatyvinė grupė. Susitikimo metu Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis pasidalijo džiugia žinia dėl poilsio namų „Medikas“, kuriuose yra apsistoję dalis ukrainiečių. Tarp Neringos savivaldybės administracijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos dar vienerių metų laikotarpiui pratęsta poilsio namų „Medikas“ panaudos sutartis. Šie poilsio namai Neringos savivaldybei laikinai perduoti neatlygintinai Ukrainos piliečiams apgyvendinti.

Meras D. Jasaitis atkreipė dėmesį, kad Savivaldybė sieks ir ateityje taikyti lengvatas. Pavyzdžiui, asmenys, pasitraukę iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų šioje šalyje, yra atleidžiami nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą. Jiems taip pat taikoma 99 proc. nuolaida įsigyjant autobuso bilietą, kai važiuojama vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais, ir kt.

Tarp Neringos ukrainiečių bendruomenei aktualių klausimų - įsidarbinimo galimybės. Neringos savivaldybė, kaip ir praėjusiais metais, organizuos Neringoje gyvenančių ukrainiečių ir kurorto darbdavių susitikimą. Taip pat diskutuota apie galimybę ties poilsio namais „Medikas“ įrengti pėsčiųjų perėją.

Diskutuojant apie vaikų užimtumą pastebėta, kad šiuo metu labai trūksta dviračių, tinkamų paaugliams. Neringos savivaldybė kviečia neringiškius ir kurorto verslininkus prisidėti prie prasmingo Neringoje gyvenančių Ukrainos vaikų laisvalaikio ir padovanoti paaugliams tinkamų dviračių bei dviratininkų apsaugos priemonių. Dėl dviračių ar apsaugos priemonių perdavimo galima kreiptis tel. 8 698 89 617 ar el. paštu [email protected]

***

Juodkrantėje - knygos apie kalbą pristatymas

Kovo 17 d., penktadienį, 17 val. Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B) vyks Jolantos Zabarskaitės knygos „Kaip kalba gamina prasmę“ pristatymas.

Prof. dr. J. Zabarskaitė Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veda „Kalbos klubą“. Jame su charizmatiškiausiomis Lietuvos asmenybėmis kalbasi apie naujas ar mažiau žinomas kalbos problemas ir įdomybes. Diskutuoja apie tai, kas pasikeitė mūsų gyvenime, kai XXI amžiuje kalba persikėlė į internetą. Ši problematika moksliniu lygmeniu analizuojama ir profesorės monografijoje „Kaip kalba gamina prasmę“.

Renginio partneriai: Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Renginio metu bus galima įsigyti knygą.

Daugiau informacijos Liudviko Rėzos kultūros centro socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

***

Ekskursija "Nidos kopų apželdintojai"

Kovo 18 d., šeštadienį, 12 val. vyks Neringos miško architektūros ekskursija „Nidos kopų apželdintojai“.

Susitikimo vieta - prie senųjų Nidos kopų apželdintojų kapinių ties regioninio kelio ir G. D. Kuverto g. (centrinis įvažiavimas į Nidą) sankryža.

Kuršių nerijoje, siekiant sutramdyti pustomas kopas, jos buvo apsodinamos mišku. Tai sunkaus žmonių darbo ir rūpesčio rezultatas. Nidos kopų apželdintojų senosios kapinės yra įsikūrusios atskirai nuo kitų kapų. Pasivaikščiojimo metu Gražina Žemaitienė atsakys į klausimus, kaip atsirado Urbo ir Angių kalnai, kas buvo tie kopų apželdintojai ir kodėl jų kapai įkurti atskirai nuo kitų Nidos gyventojų, kur gyveno kopų apželdintojai, kokia Urbo kalno reikšmė Nidai šiandien ir kokia ji buvo anksčiau.

Apie savo dalyvavimą ekskursijoje praneškite el. paštu [email protected]

Kuršių nerijoje, siekiant sutramdyti pustomas kopas, jos buvo apsodinamos mišku.

Kuršių nerijoje, siekiant sutramdyti pustomas kopas, jos buvo apsodinamos mišku.

***

Šventinis miškasodis "Šimtmečio giraitė"

Kovo 25 d., šeštadienį, 10 val. vyks šventinė miško sodinimo akcija „Šimtmečio giraitė“, skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos Respublikos 100-mečiui įprasminti.

Renginio metu taip pat bus pagerbti ir Kuršių nerijos apželdintojai, miškininkai, kurių dėka pavyko stabilizuoti smėlio pustymus.

Planuojama simboliškai pasodinti 2 023 vienetus paprastųjų pušaičių ir vardinį Klaipėdos krašto ąžuoliuką.

Talkininkai kviečiami pasirūpinti tinkama miškasodžiui apranga, darbo pirštinėmis, drėgmei atsparia tvirtapade avalyne. Darbui reikalingi įrankiai bus suteikti. Po miško sodinimo talkininkai bus vaišinami karšta arbata ir žvėrienos sriuba (šurpa), tad su savimi turėkite patiesalą, skirtą atsisėsti ant žemės, savo dubenėlį su šaukštu ir puodelį arbatai.

Renginio vieta: šalia Karinių oro pajėgų (KOP) bazės, Žaliojo Kelio g. 1, Juodkrantė, Neringa.

Išankstinė registracija: Liudviko Rėzos kultūros centro socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

***

Kviečiama teikti paraiškas jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo konkursui

Projektus finansavimui gauti gali teikti Neringos savivaldybės teritorijoje įregistruoti juridiniai asmenys: jaunimo organizacijos, su jaunimu dirbančios organizacijos.Taip pat projektus finansavimui gauti gali teikti moksleivių savivaldos institucijos bei neformalios jaunimo grupės.

Neformalios jaunimo grupės paraiškas teikia per nevyriausybines organizacijas arba biudžetines įstaigas, vykdančias veiklą Neringos mieste. Teikiamos paraiškos dėl dalyvavimo jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo konkurse turi atitikti Neringos savivaldybės jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo tvarkos aprašą.

Jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos, neformalios jaunimo grupės paraiškas gali teikti iki 2023 m. spalio 30 d. 17 val. 00 min. (imtinai) Neringos savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatoriui adresu: Taikos g. 2, 9 kabinetas, Neringa LT-93123.

Jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo atrankos tvarkos aprašą, paraiškos formą galima rasti Neringos savivaldybės interneto svetainėje neringa.lt. Informacija teikiama telefonu 8 686 55 922, el. paštu [email protected]

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder