Dvigubai auga kompensacijos, už kurias neįgalieji gali įsigyti ar pritaikyti automobilį

Už automobilių statymą neįgaliesiems skirtose vietose – dvigubai didesnės baudos

Seimas padidino baudas už automobilių statymą neįgaliesiems skirtose vietose.

Už tai balsavo 98 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė du.

Prezidentui Gitanui Nausėdai pasirašius šią savaitę priimtą Administracinių nusižengimų kodekso pataisą už tai grės dvigubai didesnės baudos.

Pagal priimtą pataisą, „sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose gali stovėti tik skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtos transporto priemonės, neturint teisės sustoti ir stovėti tokiose vietose, užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 180 eurų.“

Dabar galiojančioje kodekso normoje statymas neįgaliesiems skirtose vietose nėra išskirtas. Pagal jį už bet kokį sustojimą draudžiamose vietose gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.

„Žmonių su negalia teisės dažnai yra pažeidžiamos būtent aplinkos prieinamumo srityje, parkavimas yra vienas iš dažniausių pažeidimų“, – sakė projekto autorė Seimo Laisvės frakcijos narė Monika Ošmianskienė.

Jos teigimu, žmonėms su negalia nėra paprasta pastatyti automobilį bet kur, nes jiems būtina plačiai atverti duris vėžimėliui ar kitai mobilumo įrangai pastatyti, tam gali trukdyti šalia esantys borteliai, kiti automobiliai ar įrenginiai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder