Uždari teniso kortai: pradės keistis Bajorų veidas

Aukciono būdu iš Savivaldybės įsigiję 6,4 tūkst. kv. m (64 arų) plotą Bajoruose, Klaipėdos g. Nr. 78A, keturi kretingiškiai privatininkai užsimojo ten pastatyti 1,7 tūkst. kv. m ploto sporto paskirties statinį – padelio teniso kortus. Vietovė jau rengiama statybai: tvarkoma ir valoma teritorija, kertami menkaverčiai krūmai. O viešas projekto pristatymas visuomenei Kretingos rajono savivaldybėje rengiamas antradienį, balandžio 23-ąją.

Vienas pirmųjų laisvame plote

Pagal bendrovės „Kartografiniai projektai“ projekto autoriaus Rimgaudo Laužiko parengtą projektą, pastatas bus vienaukštis – 11,15 m aukščio su dvišlaičiu stogu ir antresole. Statinys bus konstruojamas iš daugiasluoksnių plokščių. Pastato bendras plotas 1,7 tūkst. kv. m, o pagrindinis, kortams skirtas plotas užims 1,27 tūkst. kv. m, kitos patalpos – pagalbinėms reikmėms, jose bus įrengti: poilsio zona, persirengimo kambarys, tualetai ir dušai, trenerių biuras.

Sporto kortus verslininkai statys iš privačių lėšų. Būsimas sporto kompleksas iš visų pusių ribojasi su laisvais sklypais, į jį bus patenkama tiesiai iš Klaipėdos gatvės. Statinys įtrauktas į visuomenei svarbių statinių sąrašą ir, tikėtina, ne vien užpildys erdvę palei gatvę, bet tuo pačiu pradės keisti ir istoriškai svarbaus, tačiau šiandieną ganėtinai nykaus Bajorų kvartalo veidą.

Kretingos rajono savivaldybės vyriausioji architektė Reda Kasnauskė sakė, kad greta Klaipėdos g. 78A sklypo dar yra suformuoti 3 sklypai, tačiau jų kol kas niekas nepageidavo įsigyti. „Iš Savivaldybės pusės džiugu, kad bus pradėta įsisavinti teritoriją, užsistatys laisvi plotai, ir Bajorų kvartalas taps gerokai gyvesnis. Juolab kad sporto paskirties pastatas taps traukos vieta jauniems žmonėms, vieta yra labai patogi atvykti.“

Trūksta vaikų žaidimo aikštelės

Klaipėdos ir aplinkinių gatvių seniūnaitis Antanas Puodys taip pat džiaugėsi šia naujiena: „Tegul tik stato, nes kažkada klestėję ir savotišku mažu pasienio miesteliu tarp Lietuvos ir Vokietijos buvę Bajorai po „Laisvės“ fabriko griūties sumenko. Čia nieko nėra. Dabar gi pajudės: vieni pastatys sporto centrą, Savivaldybė žada statyti daugiabučius socialiniam būstui ir jauniems žmonėms, kiti dar kažką sugalvos“, – optimistiškai kalbėjo A. Puodys.

Tačiau jis neslėpė ir apmaudo, kad niekaip nepavyksta įrengti vaikų žaidimo aikštelės, kurios šiam kvartalui verkiant reikia: „Jau ir vietą buvome numatę netoli senojo Bajorų geležinkelio vandens bokšto. Bet Savivaldybė mūsų negirdi.“

Jam antrino Bajoruose įsikūrusios daugiabučių namų bendrijos vadovas Albertas Butenis, pasidžiaugęs dėl teniso kortų atsiradimo, bet taip pat apgailestavo, kad liko neįgyvendinta mažųjų bajoriškių svajonė turėti žaidimų aikštelę. Savivaldybė pasiūlė dalyvauti Gyventojų iniciatyvų projektuose, tačiau nelaimėjo – laimėjo tie, kurie gudraudami mugėse sugebėjo surinkti daugiau parašų. „Bajorų daugiabučiuose, sakyčiau, gyvena trečdalis miesto vaikų, o nėra nė vienos žaidimo aikštelės. Geriau tokią įrengia žvyrduobėje, kurią kasmet užpila vanduo ir niekas ja nesinaudoja, negu rūpinasi kitos miesto dalies vaikais“, – taikliai pastebėjo A. Butenis.

Pažadėjo stogą viršum griuvenos

A. Butenis tikisi, kad naujasis sportui skirtas statinys užpildys laisvą plotą palei gatvę, o palaipsniui bus įsisavintas ir visas apleistas miesto pakraštys. Tačiau labai svarbu yra ir tai, kad būtų nugriautas baisia griuvena tapęs „Laisvės“ audimo fabrikas.

R. Kasnauskė, paklausta dėl akis badančios fabriko komplekso dalies likimo, sakė tikslai negalinti atsakyti: jos žiniomis, vieni savininkai savo dalis perleidžia kitiems, ir taip šios keliauja iš rankų į rankas.

Kretingos rajono savivaldybės Statybų skyriaus vyriausioji specialistė Janina Gedvilienė, tiesiogiai bendraujanti su 3,8 tūkst. kv. m ploto fabriko dalies palei Klaipėdos gatvę savininkais – Jokūbauskų gimine iš Vilniaus, kurie kelintąsyk perparduoda savąją fabriko dalį tos pačios giminės atstovams, kalbėjo: „Jie tvarko savo dalį po gabalą: vienoje jų, besiribojančioje su daugiaaukščiu, jau veikia siuvykla. Kitą savaitę savininkai pažadėjo užkloti stogą viršum visų jiems priklausančių patalpų. Ką jie ketina įrengti jose, neatskleidė, tačiau statinio paskirtis yra gamybinė.“

Beje, prieš porą metų „Pajūrio naujienoms“ pastato-griuvenos šeimininkai tvirtino ketiną įrengti turgelį, bet verslininkų planai galbūt pasikeitė.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder