V. Čmilytė-Nielsen: verta grįžti prie valstybės vadovo statuso V. Landsbergiui klausimo

V. Čmilytė-Nielsen: ministras S. Gentvilas turi visišką mano ir partijos palaikymą

„Valstiečiams“ kalbant apie interpeliaciją aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad ministras turi visišką jos ir Liberalų sąjūdžio palaikymą.

„Apie interpeliaciją kalbama jau senokai. Aš matau tai kaip vidinio konflikto ministerijos viduje išraišką ir jo politizavimą. Nieko nuostabaus, opozicija kalba apie interpeliacijas ministrams. Tai vienas iš opozicijos veikimo būdų“, – žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Simonas Gentvilas kaip ministras turi visišką partijos palaikymą ir mano palaikymą“, – pridūrė Seimo pirmininkė.

ELTA primena, kad S. Gentvilui iš Aplinkos apsaugos departamento vadovės pareigų atleidus Olgą Vėbrienę, „valstiečiai“ vadino tai politiniu susidorojimu ir sakė, kad tai „skandalinga ir politiškai motyvuota.“

Tuo metu S. Gentvilas praėjusią savaitę sakė, kad sprendimą lėmė objektyvūs faktai, kurie buvo patvirtinti institucijų.

„Aš gavau informaciją, patvirtintą trečiųjų institucijų, kad buvusi direktorė neturi tinkamos kvalifikacijos ir negali šiandien eiti esamų pareigų, nes tam nėra kvalifikuota. Čia nėra susidorojimas, čia yra objektyvūs faktai“, – anksčiau sakė S. Gentvilas.

Pasak Aplinkos ministerijos, O. Vėbrienės vadovaujamo darbo patirtis neatitiko pareigybės, į kurią buvo priimta, reikalavimų – ministerijos teigimu, tapdama departamento vadove O. Vėbrienė turėjo mažesnę nei 2 metų vadovaujamojo darbo patirtį ir Valstybės tarnybos departamentui pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, pagal kuriuos į šias pareigas apskritai negalėjo būti priimta.

O. Vėbrienė komentare žiniasklaidai teigia sprendimą ketinanti skųsti.

Sidebar placeholder