V. Čmilytė-Nielsen: prieš grįžtant posėdžiauti Seimo nariai bus raginami testuotis

V. Čmilytė-Nielsen: tikiuosi, kad mitinguotojai įvertino, kiek agresijos gali kilti

(4)

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako besivilianti, kad rugsėjo 10-ąją mitingo prie parlamento organizatoriai įvertino, kiek agresijos tokiuose renginiuose gali kilti ir prisiims atsakomybę už visą renginį.

„Šiandien šiek tiek kalbėjome ir apie rugsėjo 10-ąją dieną. Aš manau, kad svarbu, jog ir mitinguotojai, bent jau viliuosi, kad įsivertino, koks pavojingas gali būti, kiek agresijos gali kilti tokiuose mitinguose ir tikiuosi, kad iš to taip pat bus padarytos išvados“, – žurnalistams antradienį sakė Seimo pirmininkė po apsilankymo Policijos departamente.

Ji sakė asmeniškai padėkojusi pareigūnams už profesionalius veiksmus rugpjūčio dešimtą dieną, kai po sankcionuoto mitingo kilo riaušės.

V. Čmilytė-Nielsen sakė, kad mitingo organizatoriai turi prisiimti pilną atsakomybę už tai, kas vyksta tokių mitingų metu.

Ji teigė gavusi iš Šeimų sąjūdžio kvietimą susitikti ir šiuo metu derinamas tokio susitikimo laikas.

„Deriname susitikimo laiką ir manau, kad būtų tikslinga tai padaryti iki rugsėjo 10-osios dienos piketo“, – kalbėjo ji.

Apie 5 tūkst. žmonių rugpjūčio 10 dieną buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. 

Rugsėjo 10 dieną planuojama rengti akciją sostinės centre „Stop diktatūrai Lietuvoje, Sugrąžinkime Lietuvą tautai, TAIP – Seimo paleidimui“.

BNS žiniomis, šio renginio organizatorius – vienas iš „Šeimos gynimo maršo“ organizatorių, buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder