Kryptinga vakcinacijos kampanija prasidės kovo viduryje
Vakcinacijai pasirengę žurnalistai laukia valdžios sprendimų

Lietuvos žiniasklaidos ir žurnalistų organizacijos raštu informavo Sveikatos apsaugos ministeriją, kad Tarptautinė žurnalistų federacija (TŽF) išreiškė paramą žiniasklaidos darbuotojams, įtrauktiems į skiepijimo nuo COVID-19 prioritetines grupes. Sudėtingomis sąlygomis visą karantino laikotarpį dirbantys Lietuvos žurnalistai yra pasirengę skiepų programai ir laukia atsakingų institucijų sprendimų.

 Lietuvos žurnalistų sąjunga

Tarptautinė žurnalistų federacija viešai vasario mėnesį atkreipė dėmesį, kodėl verta įtraukti žurnalistus į prioritetines skiepijimo grupes. TŽF nuomone, dėl savo atliekamų (ypatingai krizės metu) svarbių pareigų informuojant visuomenę, žurnalistai yra „esminiai“ darbuotojai, su kuriais turėtų būti elgiamasi kaip su tokiais. Paskelbtame pareiškime TŽF teigė, kad remia savo filialų įvairiose šalyse peticiją, kad žiniasklaidos darbuotojai būtų laikomi esminiais darbuotojais ir kad jie būtų įtraukti į prioritetines grupes vakcinacijos nuo COVID-19 kampanijose.

"Nuo pandemijos pradžios žurnalistai didžiąja dalimi įrodė, kokį svarbų vaidmenį jie atlieka informuodami savo piliečius ir kovodami su dezinformacija apie Covid-19. Žurnalistai yra esminiai darbuotojai, kurie turėtų būti traktuojami kaip tokie per nacionalines Covid-19 vakcinacijos kampanijas visame pasaulyje", - sakė TŽF generalinis sekretorius Anthony Bellangeris.

Žurnalistų įtraukimas į prioritetines grupes argumentuojamas ir tuo, kad panašiai kaip ir kitos profesijos, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros specialistai, mokytojai, policija ar ugniagesiai, žiniasklaidos darbuotojai privalo rizikuoti garantuodami kiekvienam piliečiui prieigą prie patikimos ir viešojo intereso informacijos. Teikti visuomenei kokybišką informaciją yra esminė paslauga. Žurnalistai kasdien susiduria su galimu ligos užkrato plitimu ir šiandien jau ne viena redakcija yra patyrusi Covid-19 viruso pasekmes.

Kelios Lietuvos žurnalistus ir žiniasklaidos priemones vienijančios organizacijos jau kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Nepriklausomų ekspertų patariamąją tarybą prašydami įvertinti galimybę įtraukti žurnalisto profesiją į prioritetinių pareigybių ir profesijų sąrašą, kuriam būtų taikomas ankstyvas skiepijimas nuo COVID-19.

Lietuvos verslo konfederacija– didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija yra suinteresuotos sėkmingu ir operatyviu vakcinacijos nuo COVID-19 procesu, kadangi tik įgyvendinta visuotinė vakcinacija leis visuomenei ir verslams greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Atsižvelgdami į didelę riziką užsikrėsti COVID-19, su kuria susiduria žiniasklaidos atstovai bei įvertinę šių organizacijų narių – žiniasklaidos atstovų nuomonę, Lietuvos verslo konfederacija kartu su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija palaiko 2021 m. balandžio 7 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės viešai išreikštą poziciją prioriteto tvarka skiepyti visus žiniasklaidos atstovus. Lietuvos žurnalistų ir žiniasklaidos organizacijos yra pasirengusios glaudžiam bendradarbiavimui sprendžiant šį kausimą ir užtikrinant sklandų vakcinacijos procesą.

 

Šį pareiškimą pasirašė: Asociacija „Nacionalinė spauda“, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos sporto žurnalistų federacija, Lietuvos žurnalistų draugija, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija, Regioninių radijo stočių asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Spaudos fotografų kluba

Sidebar placeholder