Dujos

Valdantieji skaudžiai baus dujų vartotojus šalies regionuose

(5)

Parlamentaras, „valstiečių" šešėlinės vyriausybės finansų ministras Valius Ąžuolas, sako, kad valdantieji, kuriems atrodo, kad Lietuva yra tik vieno miesto - Vilniaus - valstybė, tyčiojasi iš regionų.

„Pradėkime nuo to, kad lietaus mokestį jau turėsime nuo Naujųjų metų, na, kaip ir viskas aišku, už lietų reikia mokėti.

Vėjo jėgainių savininkai dar gali būti ramūs, nes už vėją dar nereikės mokėti, kol kas.

Bet atsitiko kita situacija.

Valdantieji nusprendė, kad tuos žmones, kurie neturi gamtinių dujų iš mūsų „Independence", reikia nubausti per mokesčius, nes kiti žmonės, ypač gyvenantys regionuose, yra priversti naudoti suskystintas dujas, kurias atveža autotransportu ir užpildo", - antradienį per plenarinį posėdį pareiškė V.Ąžuolas.

Pasak jo, geriausias to pavyzdys - Skuodo rajonas.

„Skuodo rajone nėra nė vieno vartotojo, kuris turėtų gamtines dujas, nes ten niekas neatvedė vamzdžių, iki jų tas vamzdis neatėjo, vadinasi, jie priversti naudoti suskystintas dujas.

Ir daugiabučiuose, ir privačiuose namuose, kitur gyvenantys žmonės suskystintas dujas vartoja maisto gamybai, šildymui ir kitoms reikmėms.

Tai valdantieji nusprendė juos visus nubausti.

Šiandien tos dujos kainuoja apie 400 eurų už toną, tai jiems uždedamas akcizas dar virš 300 eurų ant viršaus, tai bausmė bus dviguba kaina. Gamtinėms dujoms tuo atveju yra tik 20 eurų akcizo mokestis už toną.

Tai negana to, kad jau pasityčiojama iš regionų, regionai išgirsta naują žinutę - aplinkos ministras sako: reiktų nuo 2026 metų uždrausti kūrenti anglis ir durpes.

Na, gražu, tarša, dar kažkas, kiti dalykai, bet tada aš norėčiau tik paklausti: tiek ministras, tiek kiti politikai iš savo stiklinių Vilniaus dangoraižių neišeina?

Jūs pabandykite daugiabutyje, kuriame kūrenate tas suskystintas dujas, pasididinti galią elektrai ir įsijungti šilumos siurblį (dabar dažniausiai vartotojai ten turi 5 kilovatus), tai iš ESO jūs labai greitai gausite atsakymą, kad galimybių nėra, galios jums niekas nepadidins.

Vadinasi, galimybės rinktis šilumos siurblį ar kokį nors kitą kūrenimo būdo nėra - belieka dujos, anglis, malkos, durpės.

Durpes ir anglis atimsime, baudas išrašysime didžiules", - dėstė parlamentaras.

Pasak jo, Vokietija ir kai kurios kitos valstybės „užkuria" anglimi kūrenamas elektrines ir jiems tarša nerūpi.

„Bet svarbiausia iš močiutės regione atimti anglis ir durpes.

Kas įdomiausia, valdantieji džiūgauja - iš regionų, apmokestinę suskystintas dujas, kur šildymui buvo naudojamas nulinis akcizas, padarysime virš 300 eurų, atimsime 15 mln. eurų.

Tai, vadinasi, kiekvienas tas pensininkas, regione gyvenantis žmogus turės atiduoti tuos pinigus, nes jis kitos alternatyvos ir galimybės neturi.

Tai vat vaizdas yra toks - gerovės valstybė.

Nubauskime regionus, padėkime Vilniui. O Vilnius ir toliau gali džiaugtis lengvatiniu 9 proc. PVM šildymui.

Bet jeigu tu gyveni regione, tai už dujas susimokėsi visą 21 proc. PVM, dar viršaus - akcizą 300 eurų, ir tau bus bausmė už tai, kad tu neturi gamtinių dujų.

Tai vat patyčios tęsiasi toliau.

Ir toliau taip bus daroma", - reziumavo V. Ąžuolas, pasak kurio, regionai baudžiami, „nes balsuoja ne už tuos".

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder