Valdemaras Rupšys: artimoje perspektyvoje karo grėsmės Lietuvai nėra

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako, kad artimoje perspektyvoje karo grėsmės Lietuvai nėra. Visgi karinio konflikto tikimybė išlieka, pripažįsta vadas. Nepaisant to, neabejoja V. Rupšys, Lietuva kartu su NATO yra pajėgi sumažinti potencialią karo grėsmę.

„Pagal turimus duomenis, visą informaciją, kuri gaunama atvirais ir neatvirais žvalgybiniais šaltiniais, aiškiai matome, kad artimiausiu metu, artimoje perspektyvoje, tiesioginės karo grėsmės mūsų valstybei tikrai nėra“, – Lietuvos socialdemokratų partijos surengtoje diskusijoje trečiadienį kalbėjo V. Rupšys.

„Karas gali įvykti ir tokia tikimybė yra. Bet tolimesnėje perspektyvoje. (...) Bet esu tikras, kad esame pajėgūs tą grėsmę sumažinti ir atgrasyti“, – pabrėžė kariuomenės vadas.

Praėjusią savaitę Lietuvos kariuomenė, reaguodama į gyventojų susirūpinimą, išplatino ir viešą pranešimą, kad karas šiandieną šaliai negresia. Visgi, pabrėžė kariuomenė, ruoštis tokiam scenarijui būtina.

Pastaruoju metu diskusijas apie šalies nacionalinį saugumą įžiebė užsienio reikalų ministro G. Landsbergio pareiškimai ir raginimai kaip įmanoma greičiau persvarstyti šalies gynybos koncepciją.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder