Valstiečiai aižėja? Rudenį planuojama nauja frakcija Seime 

Artėjant šį savaitgalį vykstančiam Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavimui, pradėjo rusenti aistros didžiausios opozicinės jėgos stovykloje.

Šią savaitę buvo išplatinta rezoliucija partijos nariams, kuria siekiama demokratizuoti partijos valdymą.

Vienas rezoliucijos autorių - parlamentaras Tomas Tomilinas, kurio nesutarimai su partijos vadovybe visuomenei žinomi jau anksčiau.

Šiuo metu Seimo narys yra pašalintas iš visų partijos vadovybės organų dėl nuomonių nesutarimo priiminėjant Partnerystės įstatymo projektą Seime.

Taip pat partijos vadovybei kritikos pažėrė ir eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, bedražygiams išplatinęs laišką, kuriame teigia, jog partija pasirinko radikalėjimo pusę, kuri veda į susinaikinimą.

LVŽS partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis į šiuos kolegų pareiškimus atsakė apgailestavimu, kad tiek parlamentaras T.Tomilinas, tiek eurokomisaras V.Sinkevičius nutolo nuo partijos vertybių, kurių esmė palaikyti tradicines šeimas.

Taip pat partijos pirmininkas kritikuojančius kolegas apkaltino noru valstiečių ir žaliųjų sąjungą paversti homoseksualių porų, socialinių lyčių politika ir tikslus remiančia partija.

Seime rudenį atsiras nauja frakcija?

Nepatvirtintais Respublika.lt šaltinių duomenimis, naujos rudens sesijos metu Seime atsikilinėjančių valstiečių iniciatyva gali atsirasti nauja frakcija.

Archyvų nuotr.

Šaltinių duomenimis į naują frakciją turėtų ateiti bent 5 dabartiniai LVŽS frakcijos nariai, tarp kurių ir ekspremjeras Saulius Skvernelis.

Be buvusio ministro pirmininko, į naują politinę jėgą turėtų ateiti Seimo nariai: Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Rūta Miliūtė, Tomas Tomilinas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ataskaitinis suvažiavimas įvyks šį šeštadienį.

Po rezoliucijos projektu, siūlančiu demokratizuoti partijos valdymą, pasirašė apie 20 partijos narių, tarp kurių keletas yra ir skyrių pirmininkai.

Archyvų nuotr.

Sidebar placeholder