Skurdžiai toliau skurs, turtuoliai - lobs

Valstybė neturi lėšų remti šeimų ir didesniu NPD, ir vaiko pinigais - Gintarė Skaistė

(7)

Valstybė neišgali remti vaikus auginančias šeimas ir didinant tėvų neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), ir mokant vaiko pinigus, sako finansų ministrė. Gintarė Skaistė teigia abejojanti, ar užtektų politinės valios keisti vaiko pinigų modelį.  

„Praeitoje („valstiečių“ – BNS) kadencijoje buvo atsisakyta papildomo NPD dydžio (vaikus auginantiems dirbantiems tėvams – BNS), pasirinktas vaiko pinigų modelis, kuomet ir nedirbančios šeimos taip pat gauna pinigus vietoje papildomo NPD.

Man atrodo, jeigu pasirinkome vieną modelį, tai prie jo reikėtų ir laikytis“, – ketvirtadienį susitikime su Seimo socialdemokratų frakcijos nariais teigė G. Skaistė.

Socialdemokratė Rasa Budbergytė ministrės prašė įvertinti Prezidentūros siūlymą didinti NPD šeimoms, auginančioms vaikus. 

G. Skaistės teigimu, geresnis kelias būtų NPD priartinti prie minimalios algos (MMA) visiems dirbantiems gyventojams. 

„Turbūt valstybė nėra tokia pajėgi, kad galėtų ir vieną, ir kitą turėti, o siaurinti ano modelio (vaiko pinigų – BNS) turbūt nėra didelės politinės valios. Galų gale ir pati reforma buvo pakankamai nesena, turbūt reikia leisti jai duoti savo efektą.

Man atrodo, geriau sistemiškai bandyti NPD priartinti iki MMA visiems dirbantiesiems ir taip mažinti darbo santykių apmokestinimą mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms“, – sakė G. Skaistė  

Ministrė kartojo, kad kitais metais NPD augs, jeigu Seime sėkmingai irsis mokesčių pertvarka, o pakeitimai leis į biudžetą surinkti daugiau pajamų.

„Klausimas, kokia apimtimi NPD bus galima didinti, turbūt priklausys ir nuo sprendimų šios reformos apimtyje. Jeigu tų papildomų pajamų į biudžetą bus ir papildomos galimybės (didinti NPD – BNS) bus, tos erdvės (NPD didinti – BNS) daugiau irgi bus.

Daugelis tų klausimų susiję ir matysime, kokie sprendimai gaunasi po šių pakeitimų, jeigu tuos pakeitimus pavyks priimti ir tos erdvės bus šiek tiek daugiau“, – frakcijoje teigė ministrė. 

„Mūsų tikslas yra artinti NPD prie MMA“, – pabrėžė ji. 

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė anksčiau yra sakiusi, kad šeimų, auginančių vaikus, NPD galėtų būti prilygintas MMA jau nuo kitų metų.  

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įsitikinusi, kad toks siūlymas neatsižvelgia į valstybės biudžeto galimybes, o premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad MMA ir NDP dydžiai priklausys nuo valstybės ekonomikos augimo.

Nuo šių metų NPD Lietuvoje siekia 625 eurus, MMA – 840 eurų.  

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder