Vidmantas Misevičius: Kas nutiko pareigūnams? (5)

Manau, atėjo laikas policijai, vis dar teigiančiai, kad jos misija - „Ginti, saugoti, padėti" , pakeisti šūkį. Tarkim, į „Nematyti. Neatsakyti. Nepaisyti". Tai, įvertinus pastarojo meto įvykius, labiau atitiktų realybę.

Tarkim, kad ir nesenas skandalas, kai vienas, kadaise net su Lietuvos Nepriklausomybės atgavimu reikalų turėjęs, asmuo viešai pareiškė, jog būtina burtis į grupes ir persekioti antivakserius.

Sulaukęs neigiamos reakcijos, šį savo akivaizdžiai smurtą propaguojantį siūlymą dar papildė.

Žinant, kaip mūsų „šaunieji" pareigūnai kovoja su smurtu ir neapykantos kalbomis viešoje erdvėje, jų buvo pasiteirauta, kas laukia minėto agresyvaus raginimo autoriaus.

Atsakymas nuvylė: „Įvertinus medžiagą, atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą".

O štai kai prieš maždaug metus pora jaunuolių sudegino spalvotą skudurėlį, policija ne tik skubiai pradėjo ikiteisminį tyrimą, bet ir viešai tuo gyrėsi...

Kitas momentas - mitingas prie Seimo rugpjūčio 10 d. Nors internete apstu vaizdo įrašų, kuriuose matomas akivaizdus perteklinis jėgos naudojimas prieš taikius piketuotojus, policijos vadovai tame nieko blogo neįžvelgia.

Vėlgi klausimas - jeigu aš, eidamas gatve, pradėčiau dujomis „vaišinti" aplinkinius, kaip tuomet reaguotų tie patys, kažkaip neryškiai savo veiksmus matantys, policininkai?

Galiausiai rugsėjo pradžios Kaunas. Ten ginčytinų atvejų, kai policija išsiveda nieko blogo nedarantį asmenį ar trenkia per ranką filmuojančiam žmogui, irgi buvo. Pasirodo, ir čia viskas teisėta.

Ar gal geriau sakyti „vsio zakonno"?

Nes... pareigūnai visada teisūs, o kas su tuo nesutinka, skaitome sakinį iš naujo.

Ir klausimas „angelams sargams". Buvo metas, kai jūs basi stovėjote prie Vyriausybės. Tuomet mes, paprasti žmonės, jus palaikėme.

Kaip galvojate, kokio palaikymo, kai valdžiai tapsite nereikalingi (o tai tikrai nutiks), jūs sulauksite dabar?..

 

Prieš gerus tris dešimtmečius tarybinė milicija vadovaujama buvusio KGB-išniko Misiukonio stojo paprastų žmonių pusėn. Dabar mūsų policija vadovaujama bilotaitės stojo šaikos pusėn prieš paprastus žmones. Gaila.
Aris, 2021-09-18 08:39
Keista sapalionė. Sako , bloga žinia kitam labai pagerina savijautą. Aš tuom abejoju.Ko gero , tai patinka vadinamiesiems recidyvistams , ar panašios, šizofreniškos psichikos asmenims. O šiaip praktiškai ir suprantamai palyginant , mano šunelis apsivemia , o po to su dideliu malonumu tą produktą ėda.
Jonas Lietuvis , 2021-09-17 23:17
Landsbergine gauja demonstruoja galia.
Rasa, 2021-09-17 21:19
Sidebar placeholder