Remigijus Šimašius

Vilniaus merą Remigijų Šimašių Rusijos ambasada pasiuntė sniego kasti

Rusijos ambasada Lietuvoje sureagavo į Vilniaus mero Remigijus Šimašius žodžius, kad miesto centre esantys Maskvos namai bus demontuoti. Rusijos diplomatinė atstovybė pasipiktino ir R. Šimašiaus pareiškimą pavadino „beatodairišku“.

„Užuot rūpinusis tikrais miestiečių poreikiais, taip pat ir sniego valymu nuo apledėjusių gatvių, miesto vadovą kankina baimės dėl įsivaizduojamos Rusijos grėsmės iš nebaigto statyti kultūros centro“, – sakoma socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtoje ambasados žinutėje.

Vilniaus miesto meras R. Šimašius ketvirtadienį feisbuke pranešė, kad miesto centre esantys Maskvos namai bus demontuoti.

„Beveik užbaigtus statyti Maskvos namus radau kaip palikimą, tapęs meru 2015 m. Ir architektūriškai, ir geopolitiškai pastatas būtų svetimkūnis Vilniaus širdyje, o ir pastatytas, kaip vėliau paaiškėjo, ne pagal statybos leidimą“, – rašė R. Šimašius.

Jo teigimu, buvo nueitas ilgas teisinis kelias, kad šis pastatas nebūtų atidarytas ir demontuotas. Meras taip pat patikina, kad Maskvos namai negalėjo būti pritaikyti kitoms reikmėms: „Jis pastatytas aukštesnis, nei leistina, architektūriškai svetimkūnis, funkciškai neišbaigtas ir neracionalus.“

„Laimėjome teismus, tad sklypas grįžta valstybei.

Dabar tik laiko klausimas, kada Nacionalinė žemės tarnyba formaliai panaikins panaudos sutartį (tikiuosi, neužtruks, kreipėmės dėl to), o Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pradės griovimo procesą (tik ji pagal įstatymą tai gali padaryti – irgi jau kreipėmės, kad pradėtų).

Procedūros, tikėtina, dar užtruks bent keletą mėnesių, bet esminis darbas pabaigtas. Istorijoje beliko padėti tašką“, – feisbuke džiaugėsi R. Šimašius.

Meras pabrėžia, kad toliau bus svarstomas sklypo panaudojimo klausimas, tačiau „viena aišku – ši vieta priešais Gedimino pilį neteks propagandos mašinai“.

Sidebar placeholder