Vilniaus miesto savivaldybė perima stovėjimo aikštelę prie Seimo

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė pritarė sprendimui pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Seimo kanceliarija, pagal kurią šalia parlamento esanti automobilių stovėjimo aikštelė būtų perleista sostinei. Savivaldybė šioje teritorijoje galimai statys tarptautinį konferencijų centrą.

Sprendimui pritarta bendru tarybos sutarimu.

Anot Vilniaus miesto savivaldybės, ši neužstatyta, neasfaltuota ir neapšviesta A. Goštauto gatvėje esanti 2 ha dydžio aikštelė galėtų būti paversta patrauklia erdve, joje galėtų atsirasti verslo centras.

„Bendradarbiavimo sutarties esmė yra kokybiškai ir patraukliai įrengti erdvę, kurioje galėtu atsirasti ne tik viešuosius poreikius atitinkantys objektai (...) Galėtų atsirasti inovatyvus konferencijų centras“, – posėdžio metu teigė Vilniaus miesto savivaldybės Žemės tvarkymo ir GIS poskyrio vedėja Gaiva Auglienė.

„Šiuo metu ši teritorija prie Seimo yra neužstatyta“, – priminė ji.

G. Auglienė pabrėžė, kad šioje teritorijoje esantis paminklas žuvusiam Nepriklausomybės gynėjui Artūrui Sakalauskui ir erdvė aplink jį bus išsaugoti.

Pavasario pradžioje Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas teigė, kad ši aikštelę – vienintelė tokio dydžio aikštelė, esanti šalia senamiesčio, kas yra svarbu siekiant užtikrinti susisiekimą. 

Meras taip pat žadėjo, kad pastatytame verslo centre tam tikra dalis požeminių stovėjimo aikštelių vietų būtų skirtos Seimo kanceliarijos ir kitų darbuotojų automobiliams. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder