Vilniaus taryba atims garbės piliečio vardą iš vaikus tvirkinusio buvusio JAV politiko

Vilniaus taryba atims garbės piliečio vardą iš vaikus tvirkinusio buvusio JAV politiko

(2)

Vilniaus miesto taryba trečiadienį ketina atimti sostinės garbės piliečio vardą iš vaikus tvirkinusio buvusio JAV Atstovų Rūmų pirmininko Denniso Hasterto (Deniso Hasterto).

Jis šį apdovanojimą gavo 2001 metais už nuoseklų Lietuvos narystės NATO rėmimą.

Vis dėlto 2016-aisiais D. Hastertas buvo nuteistas 15 mėnesių kalėti bankinio sukčiavimo byloje, susijusioje su atsilyginimu už tylėjimą dėl seksualinio išnaudojimo.

Buvęs JAV Atstovų Rūmų pirmininkas prisipažino, kad nuo 7-ojo dešimtmečio iki 9-ojo dešimtmečio pradžios, dar iki savo karjeros Kongrese, jis seksualiai išnaudojo berniukus, kai dirbo mokytoju ir imtynių treneriu Jorkvilio mokykloje Ilinojuje.

Politikas Atstovų Rūmų pirmininko pareigas ėjo nuo 1999-ųjų iki 2007-ųjų. Tuo metu jis laikytas santūriu, maloniu politiku, padėjusiu JAV Kongresui pereinamuoju laikotarpiu po jo pirmtako Newto Gingricho (Niuto Gingričo) pirmininkavimo.

D. Hastertas atsistatydino iš Kongreso įtartas pro pirštus žiūrėjęs į skandalą, kilusį dėl to, kad kitas buvęs Atstovų Rūmų narys, Markas Foley (Markas Folis), siuntinėjo seksualiai atviras ar dviprasmiškas žinutes į paauglių puslapius.

Prieš atimdama garbės piliečio vardą Vilniaus miesto taryba turėtų patvirtinti ir apdovanojimo netekimo tvarką.

2001-aisiais politikas buvo įvertintas ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinu, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda šį JAV politiką sausio pabaigoje išbraukė iš apdovanotųjų sąrašo. 

Tiek Prezidentūra, tiek Vilniaus savivaldybė iniciatyvų dėl apdovanojimų iš D. Hasterto atėmimo ėmėsi šiemet sulaukusi BNS klausimų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder