Vilniuje bus pristatomi Lietuvos teismų veiklos rezultatai bei tendencijos

Vilniuje, nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, penktadienį Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė pristatys 2022-ųjų Lietuvos teismų veiklos rezultatus bei tendencijas.

Renginyje taip pat bus pristatyti praėjusiais metais atlikto teisėjų ir teismo darbuotojų psichologinės gerovės tyrimo Lietuvos teismuose rezultatai, juos aptars Teisėjų tarybos sekretorius Ramūnas Gadliauskas, viena iš tyrimą atlikusių mokslininkių Kristina Vanagaitė ir personalo konsultacijų ekspertės.

Praėjusių metų lapkritį S. Rudėnaitė BNS sakė, jog tyrimu aiškintasi, ar tik maža alga demotyvuoja teismų darbuotojus, ar ir darbinė atmosfera, psichologinis klimatas.

Ji taip pat teigė, kad teismų personalo trūkumas, mažos algos ir teismų išsidėstymas yra didžiausi sistemos vadovybės skauduliai ir uždaviniai. Tuomet pirmininkė pažymėjo, jog teismuose trūksta apie 70 teisėjų bei maždaug 150 teisėjų padėjėjų.

Pastaraisiais metais teismai iš valdžios atstovų yra sulaukę nemažai kritikos dėl neįgyvendintų „sisteminių pokyčių“: neoptimizuotos teismų veiklos, neatsisakytų nebūdingų funkcijų, nenustatyti objektyvūs teisėjų darbo krūvio rodiklių, neišlygintų krūvių tarp tos pačios grandies teismų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder