Virrginijus Sinkevičius tvirtina, kad septintasis sankcijų paketas kol kas nėra svarstomas: apie dujų įtraukimą, deja, nekalbama

 Europos Komisijos (EK) narys Virginijus Sinkevičius teigia, kad kol kas apie septintąjį sankcijų paketą Rusijai nėra svarstoma. Taip pat, pažymi jis, diskusijos apie dujų iš Rusijos importo draudimą nevyksta. 

„Manau, kad reikia būti realistais, kol kas net nėra svarstomas septintasis sankcijų paketas. O apie dujų įtraukimą, deja, nėra kalbos. Mes matėme, kaip sunkiai ir ilgai nafta skynėsi kelią.

Reikia suprasti, jog, paskelbus sankcijas, norisi, kad būtų ir greitis, ir parodyta, kad reaguojame į įvykius. Bet kartu turi būti ir išlaikyta ES šalių narių vienybė, kad nediskredituotume savęs“, – Briuselyje žurnalistams teigė eurokomisaras bei pridūrė, kad šiuo metu svarbu įgyvendinti jau priimtus sprendimus.

„Dabar labai svarbu susifokusuoti į sankcijų įgyvendinimą, ir matau, kad Lietuvoje jau kyla klausimų dėl įgyvendinimo.

Labai svarbu užtikrinti, kad sankcijos iš tiesų veiktų, labai svarbu dirbti su valstybėmis, per kurias Rusija galimai galėtų apeiti sankcijas, ir kartu užtikrinti pagalbą Ukrainai. Tiekimą tiek humanitarinės, tiek karinės pagalbos, tiek galų gale Ukrainos integracijos procesai yra labai svarbūs“, – pridūrė jis.

Paklaustas apie Lietuvos draudimą tranzitu per Lietuvą į Karaliaučiaus sritį gabenti kai kuriuos krovinius, V. Sinkevičius atkreipė dėmesį, kad šis sprendimas yra tik vykdomas ES sankcijų paketas.

„Tai, kas vyksta su Kaliningrado tranzitu, nutiko dėl to, kad Rusija užpuolė Ukrainą. Kai kalbame apie tolesnį sankcijų įgyvendinimą, reikia grįžti į ketvirtą sankcijų paketą, tai išimtis Kaliningrado tranzitui galbūt galėjo atsirasti.

Buvo specialus punktas dėl keleivių ir krovinių vežimo, Lietuvos stojimo sutartyje į ES tam paskirtas buvo atskiras punktas ir mes galėjome derėtis dėl tranzito stabdymo. (...) Nėra taip, kad Lietuvos geležinkeliai sustabdė tranzitą. 27 šalys priėmė šį sprendimą.

Pavyzdžiui, Vengrija nesutiko su nafta, ir kol nebuvo rastas sprendimas, tol sankcijos nebuvo priimtos“, – komentavo V. Sinkevičius.

Vertindamas Kremliaus grasinimus dėl ES sankcionuotų prekių tranzito geležinkeliu apribojimų į Kaliningradą, eurokomisaras patikino, kad Europos Komisija visiškai palaikys tiek Lietuvą, tiek kitas ES šalis įgyvendinant ketvirtąjį sankcijų paketą.

„Aš galiu pasakyti, kad EK palaikys Lietuvą ir visas šalis nares, įgyvendinant sankcijas. Šeši sankcijų paketai yra priimti ir dabar yra labai svarbu kaip tik susifokusuoti į sankcijų įgyvendinimą, kad vis dėlto nediskredituotume savęs. (…) O lengviausia būtų šią situaciją išspręsti Rusijos kariams grįžtant į savo karinius dalinius Rusijoje“, – teigė V. Sinkevičius.

ELTA primena, kad šeštasis ES sankcijų Rusijai paketas įsigaliojo birželio 3 d. Jame taikomos sankcijos apima individualias sankcijas Kremliaus režimo aplinkos asmenims, „Sberbank“ ir kitiems Rusijos bankams, naftos tiekimui jūrų keliu, taip pat ir Rusijos propagandiniams kanalams „RTR Planeta“, „Rossiya 24“, „TV Centre International“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder