„BaltCap“ fondo įmonės iš VMI per teismą bando atgauti beveik 2 mln. eurų

VMI: šeimos verslą feisbuke įkūrę gyventojai nedeklaravo pusės milijono eurų pajamų

(1)

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nustatė, kad dviejų šeimų nariai, kartu vykdę prekybą „Facebook“ platformoje, nedeklaravo daugiau nei pusės milijono eurų pajamų.

„Veiklai internete VMI skiria išskirtinį dėmesį ir nuolat atlieka stebėseną socialiniuose tinkluose, platformose ir e. parduotuvėse. Vieno tokio patikrinimo metu mokesčių specialistams kilo klausimų dėl „Facebook“ šiauliečių grupėse ir live transliacijose įvairiomis prekėmis, daugiausia naujais drabužiais, prekiaujančių gyventojų“, – pasakojo VMI Kontrolės departamento vyr. patarėjas Rolandas Puncevičius.

Kad nesukeltų įtarimų, pasak VMI, šie gyventojai veiklai vykdyti įsigijo verslo liudijimus, nors e.prekyba su jais nėra galima. Kaip paaiškėjo vėliau, dvejomis „Facebook“ paskyromis iš viso naudojosi šeši šeimos nariai, į kurių skirtingas banko sąskaitas, siekiant nuslėpti pajamas, klientai atsiskaitydavo už prekes, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

„Verslininkai papildomai deklaravo per pusę milijono eurų pajamų bei daugiau nei 100 tūkst. eurų mokesčių, tuo pačiu, įvertinę savo veiklos mastą ir pobūdį, kartu įsteigė įmonę“, – sako R. Puncevičius.

VMI atstovas pažymi, kad verslui internete galioja tos pačios mokestinės taisyklės, kaip ir kitiems: būtina įregistruoti veiklą, vesti apskaitą bei mokėti mokesčius. Kontroliuojant e. komerciją per praėjusius metus papildomai deklaruota 4,7 mln. eurų mokesčių, iš kurių 540 tūkst. eurų iš veiklos „Facebook‘e“.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder