VRK išdavė sertifikatą iniciatyvai sustiprinti draudimą atlikti bandymus su gyvūnais kosmetikos gamybos srityje

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Europos Sąjungos piliečių iniciatyvai „Už kosmetiką be gyvūnų kančių ir Europą be bandymų su gyvūnais" išdavė sertifikatą, patvirtinantį Lietuvos Respublikos piliečių pritarimo parašų skaičių.

Šia iniciatyva siekiama sustiprinti draudimą atlikti bandymus su gyvūnais kosmetikos gamybos srityje, pertvarkyti ES cheminių medžiagų reglamentavimą bei modernizuoti mokslą.

„Iniciatyvos atstovai ragina Europos institucijas užtikrinti, kad cheminės medžiagos būtų tvarkomos ir žmonių sveikata bei aplinka būtų saugoma nenustatant jokių naujų reikalavimų dėl bandymų su gyvūnais.

Taip pat kviečiama inicijuoti teisės aktą, kuriame būtų pateiktas veiksmų planas, kaip iki dabartinės Europos Parlamento kadencijos pabaigos Europos Sąjungoje palaipsniui nutraukti visus bandymus su gyvūnais“, – nurodoma VRK pranešime.

Iniciatyvai surinkta daugiau kaip 1 mln. 414 tūkst. ES piliečių pritarimo parašų 27 ES valstybėse. Tam, kad dėl Europos piliečių iniciatyvos būtų pradedamas ES politikos formavimas, reikia, kad ES piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną iniciatyvą palaikančių piliečių pritarimo pareiškimų.

Lietuvoje už Europos piliečių iniciatyvų koordinavimą yra atsakinga VRK.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder