Aušrinė Armonaitė

VRK svarstys, ar A. Armonaitės paskelbti įrašai nėra paslėpta politinė reklama

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį svarstys, ar Laisvės partijos vadovės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbti įrašai nėra paslėpta politinė reklama.

Komisija vertins Laisvės partijos „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose praėjusių metų lapkritį ir gruodį paskelbtus įrašus, kuriuose partijos vadovė, ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė bei šios partijos atstovas Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas kalba apie savivaldos rinkimus 2023 metais.

VRK sprendimo projekte siūloma šiuos įrašus pripažinti paslėpta politine reklama ir spręsti dėl administracinės atsakomybės taikymo.

Projekte nurodoma, kad politinė reklama turi būti pažymėta ir aiškiai atskirta nuo kitos skleidžiamos informacijos, o tas nebuvo padaryta.

A. Armonaitė paaiškinimuose VRK nurodė, kad minėti įrašai nebuvo pažymėti kaip politinė reklama, nes politinė kampanija dar neprasidėjusi, įrašuose nėra raginama balsuoti už partiją, o kalbama apie kasdieninę politinę veiklą.

VRK sprendimo projekte rašoma, kad 2023 metų savivaldos rinkimų kampanija prasidės šių metų spalio ar lapkričio mėnesį, bet reikalavimai žymėti politinę reklamą galioja visą laiką.

Politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymas gali užtraukti 300–1450 eurų baudą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder