VSAT: pasienyje su Baltarusija dvyliktą parą iš eilės nefiksuota neteisėtų migrantų

VSAT: pasienyje su Baltarusija apgręžta 14 neteisėtų migrantų

(2)

Lietuvos pareigūnai pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžė 14 neteisėtai į šalį bandžiusių patekti migrantų, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Latvijos pasienyje pirmadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 21 kartą, Lenkijos pareigūnai į šalį sekmadienį neįleido 82 migrantų.

Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 411 neteisėtų migrantų. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Praėjusią savaitę pirmą kartą nuo 2021-ųjų vasaros Lietuvos pasienyje su Baltarusija dvylika parų paeiliui nebuvo fiksuota bandymų neteisėtai kirsti sieną.

Nuo 2021 metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista beveik 19,7 tūkst. žmonių. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą. 

VSAT teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir Europos Sąjungą.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder