VU Botanikos sode atidaroma vasaros žiedų paroda „Lelija Mindaugo Karūnai“

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo – Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga – Vilniaus universiteto Botanikos sode trečiadienį atidaroma devintoji vasaros žiedų paroda „Lelija Mindaugo Karūnai“. 

Kaip pranešė Botanikos sodas, paroda, kurią globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė, lankytojus kvies penkias dienas, iki sekmadienio, pasigrožėti lelijų, rožių ir kitų augalų žiedais. 

„Smagu, kad Mindaugo karūnavimo dienos proga sodo lankytojus galime tradiciškai supažindinti su įspūdingiausių sodo augalų ir jų žiedų įvairove.

Vis dėlto, greta galimybės pasigrožėti mums aktuali ir mokslinė veikla, tyrimai, kurie yra nepaprastai svarbi mūsų sodo veiklos dalis“, – sako VU Botanikos sodo direktorius Audrius Skridaila. 

Anot vienos iš parodos kuratorių, šio sodo Žolinių dekoratyvinių augalų grupės vadovės Gitanos Štukėnienės, lankytojai parodoje galės susipažinti su pačiomis įdomiausiomis šiuo metu Lietuvoje auginamomis lietuvių selekcininkų sukurtomis gėlių veislėmis, taip pat – dekoratyviais, prieskoniniais, aromatiniais, Lietuvos floros ir kitais augalais.

Pasak jos, lelija pasirinkta pagrindiniu parodos simboliu, nes nuo seniausių laikų ir Lietuvoje, ir kitose šalyse ji siejama su deivėmis, angelais bei šventaisiais, o taip pat yra žinoma kaip tyrumo, saugumo simbolis. 

VU Botanikos sode auginama ir tiriama apie 500 įvairių rūšių ir veislių lelijų.

Šiemet parodoje lankytojai išvys daug įvairių veislių rožių žiedų. VU Botanikos sode Kairėnuose, šalia senojo parko liepų alėjos, 1,5 hektaro plote auginama 80 pavadinimų senovinių, 79 pavadinimų modernių krūminių bei 16 veislių poliantinių rožių.

Rožės beveik nepertraukiamai žydi iki vėlyvo rudens, parodoje „Lelija Mindaugo Karūnai“ bus eksponuojama dalis šių veislių.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder