Vytautas Landsbergis

Vytautas Landsbergis ragina prezidentą įvardyti, kas yra geresni kandidatai į EK narius nei užsienio reikalų ministras

(32)

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis ragina prezidentą Gitaną Nausėdą įvardyti tinkamesnius kandidatus į eurokomisarus nei užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. 

 

„Gali būti, tegul įvardija“, – šeštadienį žurnalistams Nepriklausomybės aikštėje teigė V. Landsbergis. 

Taip konservatorių garbės pirmininkas reagavo į G. Nausėdos pareiškimus, kad jis į eurokomisaro kėdę mato geresnių kandidatų nei dabartinis užsienio reikalų ministras.

„Aš matau geresnių kandidatų – ypač turint omenyje, kad tai nebus užsienio politikos komisaro pozicija“, – trečiadienį LRT televizijai sakė G. Nausėda.

Profesorius neigiamai vertina šalies vadovo sprendimą neįvardyti galimų kandidatų pavardžių. 

„Nelabai gerai, bet ką padarysi“, – akcentavo jis. 

Pats G. Landsbergis paprašytas sureaguoti į šalies vadovo tezes, komentuoti atsisakė. 

ELTA primena, kad įtakingas leidinys „Politico“ neseniai paskelbė potencialius kandidatus į naujuosius EK narius, tarp kurių yra minimas ir užsienio reikalų ministras G. Landsbergis.

Nurodoma, jog jis taikytųsi į eurokomisaro portfelį, susijusį su užsienio politikos klausimais. Visgi, tiek valdančiųjų, tiek opozicijos atstovai abejoja, ar tokia kandidatūra sulauktų palaikymo šalies viduje.

Koalicijos partneriai iš esmės neslepia pasipiktinimo, kalbant apie būsimą Lietuvos kandidatūrą į EK. Politikai kritikuoja, kad konservatoriai dar neįvardino, ką siūlys į eurokomisarus.

Pasak jų, neįsivardinusi kandidato Lietuva praranda derybines pozicijas dėl įtakingesnių komisarų portfelių. Šį klausimą kitą savaitę ketinama aptarti koalicinės tarybos posėdyje.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministras G. Landsbergis taip pat mano, kad kuo anksčiau Lietuva įsivardins savo kandidatą į EK, tuo bus daugiau šansų pakovoti dėl svarbesnių pozicijų.

Visgi, pats konservatorių lyderis ir toliau neatsako, ar norėtų kandidatuoti į EK. Pasak jo, sprendimą, ką deleguoti į eurokomisaro poziciją, turi priimti premjerė.

Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder