Matas Maldeikis, Vytautas Sinica

Žaidžiama Lietuvos verslo ateitimi, dirbančiųjų gyvenimais, šalies ekonomika ir įvaizdžiu (3)

Politologas Vytautas Sinica savo asmeninėje feisbuko paskyroje pasidalino įrašu apie jo diskusiją su Tėvynės Sąjungos Lietuvos Krikščionių Demokratų frakcijos nariu Matu Maldeikiu

Organizatorių nuotr.

"Žinių radijuje" su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką. Manau, pokalbis buvo gana gilus ir įdomus. Matas nekalba klišėmis, turi viziją ir platų akiratį, retą tarp šiandienos politikų.

Daro visiškai skirtingas nei aš prielaidas ir išvadas, bet iš to ir gimsta gyvas pokalbis, kuriame pats gali kažką išgirdęs nustebti.

Jeigu gerai suprantu oponento poziciją, Lietuva (valdantieji) susikūrė konfliktą Kinijoje, nes ten JAV dėmesys ir mums reikia dalyvauti globaliame žaidime ir į save patraukti tą dėmesį.

Lietuva (valdantieji) susikūrė konfliktą Baltarusijoje, suprasdami, kad nenuvers Lukašenkos, bet sukurs sąlygas baltarusių tautoje formuotis antirusiškoms nuotaikoms ir permainų užtaisui.

Mano akimis tai pirmuoju atveju, servilizmo apraiškos, antruoju atveju - gana makabriškas žaidimas svetimos visuomenės likimu ir žmonių gyvenimais.

Netikiu tokių veiksmų sėkme, o tiksliau tuo, kad galima paskaičiuoti ir pagrįstai tikėtis norimų rezultatų tokioje situacijoje. Jeigu pasiseks, tai kaip loterijoje.

Bet žaidžiama joje Lietuvos verslo ateitimi, dirbančiųjų gyvenimais ir apskritai šalies ekonomika ir įvaizdžiu.

Tai nesąžiningas žaidimas, ironiška jį vadinti vertybiniu. 

Kalbant bendriau, negalima aukoti savo piliečių gerovės ir valstybės apskritai dėl taikos, demokratijos ir žmogaus teisių visame pasaulyje. Tai utopinis tikslas, praktikoje tampantis distopija.

Matas mato viską kitaip. Paklausykite: 

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/su-kuo-valgoma-vertybine-politika?video=1

Greičiau tų kaukių nebereiktų. Įžeidinėjimus trinsiu".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder