Žygimantas Pavilionis su Baltijos šalių kolegomis lankosi Izraelyje

Žygimantas Pavilionis su Baltijos šalių kolegomis lankosi Izraelyje

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis su Latvijos ir Estijos kolegomis lankosi Izraelyje, kur planuoja su šios šalies atstovais pasirašyti deklaraciją, kuria turėtų būti pasmerkti Rusijos ir Irano veiksmai tiek Ukrainoje, tiek Artimuosiuose Rytuose.

„Šiandien pareiškime bandysime sutelkti visą dėmesį iš esmės į tokią blogio ašį, paraginsime visus sustiprinti sankcijas prieš Iraną, įvardyti Irano Revoliucinę gvardiją kaip teroristinę organizaciją, kuri visą šitą blogį ir telkia, organizuoja, ir lygiai taip pat pasmerkti Rusiją bei pabandysime labai aiškų žodyną bendrą priimti dėl paramos Ukrainai“, – LRT radijui pirmadienį sakė Ž. Pavilionis.

„Izraelis iki šiol nenorėjo tiesiogiai smerkti Rusijos ir padėti Ukrainai, bet bijau, kad šitas karas mus visus stato į tą pačią gretą. Mus puola ir mes turime gintis ir telktis“, – pridūrė parlamento narys.

Pasak politiko, su Baltijos šalių atstovais susitiks Izraelio Kneseto vadovai, užsienio reikalų ministras ir kiti aukšto rango politikai, o ateityje tokį formatą planuojama rengti reguliariai.

„Mes sutarsime, kad toks formatas nuo šiol galvoja visada, jis tampa reguliarus, mes vienas kitą remiame, mes turime bendrus priešus ir turime nuo tų priešų bendrai gintis, įskaitant ginti Ukrainą, kuri yra lygiai taip pat puolama“, – pabrėžė Ž. Pavilionis.

„Hamas“ spalio 7 dieną, netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ pradėjus ataką Irano aukščiausiasis lyderis pareiškė, kad didžiuojasi kovotojų veiksmais.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder