Lietuviams – nauji pasai

Lietuviams – nauji pasai, o juose – „tarybiniai balvonai“: VRM pripažįsta, jog tai – netoleruotina klaida

(3)

Gavus naują pasą šiandien galima itin nustebti, mat viename iš dokumento puslapių „puikuojasi“ sovietiniu simboliu laikomos, vienos iš trijų Kauno Vienybės aikštėje stovėjusių, o dabar jau nukeltų stelų nuotrauka.

Šį „atradimą“ pastebėjusi moteris neslepia nuostabos, kaip taip gali būti, jog nepriklausomai Lietuvai skaičiuojant ketvirtą dešimtį „tarybiniai balvonai“ vis dar išlieka naujuose pasuose.

Gavau šiandien naują pasą.

Biometrica, holografija, langeliai visokie permatomi, viskas ten, 21 amžius vienu žodžiu, o Kauno foto dar su tarybiniais balvonais.

Jau 33 metai praėjo nuo nubalvonėjimo ir jau kiek laiko kai jie nebestovi – išlikę tik naujuose (!) pasuose.

VRM Lt, jums gal Kauno Vienybes nauja aikštę gražiai nufotkint nėra kam?

Tai aš atvažiuosiu!“ – nuostabą feisbuke išreiškė moteris.

Pripažįstama – klaidą būtina ištaisyti

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius sutinka, jog tai, kad Lietuvos Respublikos piliečio tapatybę patvirtinančiame dokumente šmėžuoja sovietiniai simboliai, – netoleruotina klaida, kurią būtina ištaisyti.

„Už LR paso grafinio dizaino, eskizo ir šio dokumento technologinius reikalavimus atsakinga Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba prie Finansų ministerijos.

Šiai tarnybai pašalinus minėtą problemą (pakeitus nuotrauką) Asmens dokumentų išrašymo centras prie Vidaus reikalų ministerijos galės užsakyti naują pasų partiją“, – teigia A. Abramavičius.

Priduriama, kad paso su nauja nuotrauka išdavimas galėtų įvykti maždaug po 6 mėnesių, kai bus išnaudoti jau pagaminti ar baigiami gaminti 250 tūkst. pasų su dabartiniu dizainu.

Straipsnio komentarai

Dalia

Man tas pats, neziuriu jokiu simboliu, viliuosi turedami tokį pasa nebusiu nuteista, ateis laikas, bus niekinami ir naikinami dabartiniai simboliai, jei taip "sparciai" mastysim I ateiti

Ona

Laiško turiniui pritariu. Bet... o vargeli! Kokia autorės rašyba, kreipiantis į valstyvinę instituciją!!! Mano anūkai man taip nerašo žinučių, o aš niekam niekada nedrįsčiau taip rašyti. Tikras viešosios gimtosios kalbos išniekinimas. Lietuvišką abėcėlę susirasti tikrai lengva. Moteris, atrodo, išsilavinusi. Bet... Pamąstykim... Taip ir smunkam...

Absurdas

Jokių sovietinių simbolių neturi būti pase pavaizduota.,aišku ten sunku juos įžiūrėti bet vis dėl to nenorim jų net akyse matytiai kuriems jis gali tapti ir lemtingu.

alfa.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder