Lietuvoje sumažėjus neteisėtų migrantų srautams, išaugimas pastebimas Lenkijoje ir Latvijoje

Jau kone dvi savaites Lietuvos sieną mėginančių kirsti neteisėtų migrantų skaičius neperkopia triženklio skaičiaus, atkreipia dėmesį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

Tuo tarpu Lenkijoje ir Latvijoje pastebimas nežymus išaugimas, todėl, svarsto G. Mišutis, srautų intensyvumas veikiausiai susijęs su Baltarusijos tarnybų veiksmais.

„Pas latvius pastaruoju metu atsiranda dešimtys, tai tikriausiai į tą pusę Baltarusijos pastangomis kreipiami srautai. Ir pas lenkus tokie jau didesni, ne šimtai, bet irgi išaugo.

Tai ta statistika yra susijusi ir reguliuojama vis tik Baltarusijos tarnybų – kol kas jie primažino apsukas prie mūsų sienos, bet migrantų srautas atsiranda didesnis prie latvių, lenkų“, – pirmadienį Eltai teigė G. Mišutis.

Praėjusią parą Lietuvos pasienyje apgręžti 8 asmenys, bandę kirsti sieną ir neteisėtai patekti į šalį. Anot VSAT atstovo, paskutinį kartą toks sumažėjimas buvo matomas tik liepos viduryje.

„Tokių epizodų esame matę ne vieną šioje migracijos krizėje, kai pakyla pikas, statistika tampa triženkle, tam tikrą laiką pasilaiko, bet kad būtų aštuoni per parą, tai seniai tokie dalykai buvo.

Paskutinį kartą mažiau nei aštuoni buvo liepos 16 dieną. Tai statistikos sumažėjimas yra matomas, bet tokių laikinų nukritimų ir po to vėl didesnių šuolių jau buvo ne vienas“, – nurodė jis.

G. Mišučio teigimu, jau antrą savaitę pastebimas srautų sumažėjimas gali būti susijęs su keliomis priežastimis.

„Viena iš jų yra ta, kad šiemet pasieniečiai yra sulaikę apie 200 neteisėtus migrantus į Vakarų Europą iš Lietuvos gabenančių asmenų.

Tai yra svarbu tiems neteisėtai sieną bandantiems kirsti, jie tą informaciją turi, kad gabentojų dalis yra eliminuota iš tos veiklos ir tarsi jiems patekimas į Lietuva gali būti beprasmis“, – teigė G. Mišutis.

Taip pat, anot VSAT atstovo, įtakos gali turėti ir principingas Lietuvos pasieniečių darbas.

„Tai gali turėti reikšmės Baltarusijos pareigūnams organizuojant savo šalyje migrantų atgabenimą prie sienos, jų nukreipimą, pažeidžiant fizinį barjerą ir įleidžiant nelegalius migrantus į Lietuvą.

Tai pastarųjų metų mūsų pasieniečių veikla, kai jie sulaikomi ar atgrasomi, neįleidžiami, irgi viena iš priežasčių“, – nurodė VSAT atstovas.

Kita vertus, nors ir pastebimos gerėjančios tendencijos, G. Mišučio teigimu, fizinis barjeras pasienyje vis dar gadinamas kone kasdien.

„Sienos gadinimai net ir esant pavieniams atvejams vis tiek tęsiasi. Kaukėti 2-3 vyrukai pribėga prie sienos, tai jau aišku, kad Baltarusijos tarnybų žmonės, bando gadinti sieną. Bet daug atvejų, kad sureagavus jie pasitraukia. Ir patys migrantai, ir patys gadintojai“, – paaiškino G. Mišutis.

ELTA primena, kad praėjusią parą, spalio 16-ąją, Lietuvos pasienyje apgręžti 8 asmenys, bandę kirsti sieną ir neteisėtai patekti į šalį. Tuo metu į kaimyninėje Latvijoje fiksuoti 33 neteisėti migrantai, o Lenkijos pasienio pareigūnai šeštadienį apgręžė 81 užsienietį.

Nuo šių metų pradžios Lietuvos pasienio pareigūnai į šalį neįleido 9277 migrantų, pernai – 8106. Iš viso nuo praėjusių metų rugpjūčio 3 d., kai VSAT buvo suteikta teisė apgręžti neleistinose vietose iš Baltarusijos bandančius sieną kirsti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į Lietuvą neįleista 17,3 tūkst.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder